Ú s t í n/L. - Po dvou domácích nezdarech Slovanu s Českými Budějovicemi a Šumperkem vyrážejí Ústečtí na led sedmého Přerova, kde odehrají 12. prosince třicáté třetí kolo v rámci WSM Ligy. Oba celky spolu měřily síly zatím dvakrát a vždy brali plný počet bodů domácí. Povede se Slovanu tento jev prolomit? Úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hod.

Přerov pod lupou

Zubrům se zatím vcelku daří. Na svém kontě mají aktuálně osmačtyřicet bodů a patří jim sedmá příčka. Momentálně střídají výhru s prohrou ob jeden zápas. V dosavadním průběhu WSM Ligy vyhráli čtrnáct duelů po základní hrací době a ve stejném počtu duelů vyšel Přerov bodově naprázdno. Dva zápasy vyhráli Zubřané po samostatných nájezdech, zatímco jednou nestačili na svého soupeře v prodloužení a na penalty.

V posledním kole si odvezl Přerov prohru z Litoměřic, kde nestačil na tamní Stadion. Stav byl dlouho 1:0 pro domácí, ve třetí třetině ale vstřelili Zuberští vyrovnávací branku, na kterou odpověděly Litoměřice dalšími dvěma zásahy do černého.

Vladimír Kočara, David Kubělka

Z útočníků na trojici Vlastimil Dostálek (22+11), Roman Pšurný (7+18) a Milan Procházka (5+20), kteří vedou kanadské bodování svého týmu. Mezi nejproduktivnějších deset hráčů se dostali pouze dva obránci, kterými jsou Jakub Grof (3+13) a Lukáš Chmelíř (1+14), kteří jsou s šestnácti, respektive patnácti body na sedmém a osmém místě.

V bráně Přerova se vystřídalo hned pět brankářů. Největší důvěru získala dvojice Juraj Šimboch a Lukáš Klimeš. Více se daří prvně jmenovanému, který vykazuje 94,95% úspěšnost zákroků s průměrem 2,06 obdržených branek na zápas.

Vzájemné duely Přerova a Ústí nad Labem v letošní sezóně

První vzájemný zápas se v novém ročníku odehrál v rámci sedmého kola na ledě Přerova. Slovan vedl po první třetině pohodlně o dvě branky. Domácí ovšem ve druhé třetině pořádně zabrali a otočili pěti vstřelenými brankami vývoj utkání na svojí stranu, na čež dokázali Ústečtí odpovědět pouze jednou brankou v prostřední periodě. V poslední dvacetiminutovce oba celky už pouze přidaly po jedné brance. Přerov se tak radoval z výhry v poměru 6:4.

Druhé měření sil proběhlo ve dvacátém kole, tentokrát dopadlo pro Ústí mnohem lépe. Po vyrovnané první třetině, ve které padlo na každé straně po jedné brance, následovala bezbranková druhá třetina. Ve třetí části přidal Slovan dvě branky, na které už Přerov nenašel odpověď. I tentokrát tedy zvítězil domácí tým, konkrétně 3:1.

Poslední střetnutí z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
    Branky a nahrávky: 8. Beránek (Ondráček, Rousek), 50. Vantuch (Racek, Kopta), 51. Berger (Čáp, Vantuch) – 47. Goiš (Kovařík, Ferenc).
    Sestava HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Popelka – Blinka, Kovařík, Stoklasa.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 3:4 (1:0, 2:4, 0:0)
    Branky a nahrávky: 19. Roubík (Brož, Holomek), 21. Brož (Melka, Rys), 40. Roubík (Kloz, Holomek) – 21. Plášek (Havlík), 28. Drtil (Fořt), 38. Půhoný (Kaut), 39. Vrdlovec (Havlík, Milfait).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (39. Volke) – Holomek, Pohl, Sobotka, Brož, Smetana, Hes, Bernad, Látal – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Kopta, Křivohlávek.