myslí si Zbyněk Sklenička, jediný úspěšný střelec Ústeckých Lvů v sobotním utkání.">
Jihlava - Ve šlágru 16. kola se na Horáckém zimním stadionu střetly dva týmy, které se netají vysokými ambicemi. Tabulkové postavení favorizovalo spíše hokejisty Ústí, jenže Jihlava si v první třetině vypracovala dvougólový náskok a obrátila tak všechny prognózy naruby. „Nevím, čím to bylo, ale nám nevyšel vstup do zápasu a Dukla ukázala, že doma hraje výborně," myslí si Zbyněk Sklenička, jediný úspěšný střelec Ústeckých Lvů v sobotním utkání.

Mnozí mají ještě v živé paměti 49. kolo základní části loňského ročníku 1. ligy, kdy utkání stejných soupeřů začalo na Vysočině vinou sněhové kalamity s dvouhodinovým zpožděním. Ústecká výprava jakoby sníh přivolávala. Když autobus hostů přijel v 16 hodin před Horácký zimní stadion, již dobrou hodinu na Jihlavsko dopadaly první sněhové vločky. Tentokrát však souboj dvou týmů, které se netají vysokými ambicemi, mohl začít včas.

A Dukle se v něm dařilo na jedničku. Již ve čtrnácté minutě vedli domácí o dva góly. „Myslím, že v sobotním zápase Dukla ukázala, že doma hraje výborně. Nám nevyšel vstup do zápasu. Nevím, jestli to bylo dlouhou cestou v autobuse nebo jsme byli nějací nepřipravení," pouští se do hodnocení hostující Zbyněk Sklenička.

Vysoký útočník vidí příčiny prohry svého týmu jinde. „V sobotu jsme si zápas neprohráli. Možná první třetina mohla být lepší, ale Dukla si to vyloženě vyhrála sama. Zvítězila zcela zaslouženě," pokračuje forvard, který vstřelil jediný gól Ústí.

Lvi dostali pět minut před koncem výhodu přesilové hry, kterou po půlminutě využili a zdramatizovali tak závěr utkání, ve kterém Dukla vedla o tři góly. Víc už ale hosté nestihli. „Hrál jsem s Lukášem Poživilem obránce a sjel jsem si před branku. Tůmič (David Tůma - pozn. aut.) vyjel z pravé strany na modrou a dal mi křižnou nádhernou nahrávku na milimetr, přesně tak, jak by si to přál každý útočník a já jsem zakončoval prakticky do prázdné branky," popisuje útočník s osmaosmdesátkou na dresu svojí pátou trefu v probíhající sezoně.

Není žádným tajemstvím, že Zbyněk Sklenička jihlavský stadion velmi dobře zná. Vždyť zde před osmi lety vybojoval s Duklou postup do extraligy. „Já na ten ročník vzpomínám v tom nejlepším. I svým nynějším spoluhráčům v kabině říkám, že to byl asi můj nejlepší rok, jaký jsem zažil v hokeji. Postoupili jsme přes Budějovice 4:0 na zápasy, v což asi s tím týmem, který jsme měli, nikdo nedoufal. Já jsem si ten rok maximálně užil a vzpomínám na to v tom nejlepším," zakončuje povídání sympatický útočník.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.