CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:1 | ELJ: IHC Králové Písek - HC Slovan Ústí nad Labem 3:6
Druhou polovinu nadstavby zahájí Slovan s Havířovem
19.01.2004 | Karel Filas

Druhou polovinu nadstavby zahájí Slovan s Havířovem

Ú s t í n./L. - Prvním soupeřem Ústeckých Lvů v odvetách nadstavbové části soutěže bude ve středu HC Havířov Panthers. Do třetice si můžou Ústečtí užívat domácího prostředí a v klidu se připravit na zápas s aktuálně dvanáctým týmem prvoligové tabulky, jenž v dosavadním průběhu soutěže nastřádal o třicet osm bodů méně než Slovan, což jednoznačně napovídá o tom, kdo bude v duelu favoritem.

Město s extraligovou zkušeností na léta 1999-2003, kdy se pohybovalo mezi českou hokejovou smetánkou, i když se ani jednou neprobojovalo do vyřazovacích bojů a po neúspěšné baráži s Kladnem nejvyšší soutěž opustilo, pouze nostalgicky vzpomíná.

Havířovští Panteři odehráli o jedno utkání méně, poněvadž k utkání 30. kola na jejich led nepřicestoval poslední celek soutěže Kometa Brno, utkání bylo nařízeno sehrát v náhradním termínu, i když Havířovští se dožadovali kontumace, jejich náskok na Brno totiž činí pouhých pět bodů.

Jedním z osmi tříbodových zápisů Havířova je právě domácí úspěch proti Slovanu 5:2 z 16. kola základní části. V dalších dvou duelech byli úspěšnější Ústečtí po výsledcích 4:1 ve 3. kole v Ústí a 7:3 v 27. kole v Havířově. Severomoravský celek v posledním kole dokázal remizovat na půdě stále se lepšící páté Olomouce 2:2, ovšem předtím prohrál na vlastním ledě s Kadaní bijící se o osmou příčku vysoko 2:6.

Havířov gólově táhla především dvojice Říha, Zdráhal, ovšem prvně jmenovaný se již nyní věnuje plnění povinností v extraligovém Litvínově a pro Pavla Zdráhala bude mít utkání pikantní příchuť, protože jeho přesun do Ústí je stále ještě žhavý. Na druhé straně již podobné pocity okusil Martin Tvrzník, který za Pantery odehrál sedm utkání s bilancí dvou bodů za branku a asistenci. V duelu na severu Moravy proti svému mateřskému klubu již nastoupil, ale na ústeckém ledě se v bíločernočervených barvách představí poprvé. Nejúspěšnějšími muži v havířovském dresu v kanadském bodování tak jsou nyní útočník Volák se ziskem osmnácti bodů (6+12) a obránce Rimmel se sedmnácti body (3+14).

V Havířovské svatyni odchytal sice nejvíce minut Vojtek, ale jednak se chytil v extraligovém Třinci a jednak v utkáních na hřištích soupeřů dostával více prostoru Adam Vrba , který již také ústecký led okusil ve výše zmiňovaném souboji a jehož procentuální úspěšnost zákroků se nevyšplhala nad hranici 92%, čímž zaostává za oběma ústeckými brankáři, z nichž již v posledních dvou utkáních opět nastoupil Sáblík.

Od Ústeckých nelze v tomto utkáních brát nic jiného než vítězství, čímž by dosavadní šňůru neporazitelnosti natáhli na osm zápasů a ještě více tak vylepšili skvostnou bilanci v posledních dvanácti zápasech čítající deset tříbodových vítězství, ovšem podle trenéra Setikovského lze očekávat těžký souboj. Havířov podle něj nemá tak výrazný hráčský potenciál jako poslední soupeř, Prostějov, a tak se z jeho strany dá čekat více defenzivní styl.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Dvouminutová smršť Slovanu sestřelila Jestřáby

Ú s t í n/L. - V pondělním utkání jsme na domácím ledě přivítali hosty z Hané, konkrétně Jestřáby... Celý článek

Junioři si poradili s Pískem

Písek - Ústečtí junioři po delší době opět naplno bodovali. V utkání na ledě Písku po celou dobu... Celý článek

V pondělí nás čeká utkání s Jestřáby

Ú s t í n/L. – V pondělní podvečer se střetnou ústečtí hokejisté se soupeřem z Prostějova. V... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv