Ú s t í n/L. - Odložený zápas 17. kola mají v pondělí 13. listopadu na programu ústečtí hokejisté. V Ostravě se v případě tříbodového zisku dotáhnou na vedoucí pozici svého posledního soupeře z Hradce Králové. „Doufám, že nepojedeme přes celou republiku zbytečně a že přivezeme body,“ říká k cestě na Moravu trenér Pavel Hynek. Utkání začíná v 17:00 a vy ho budete moci sledovat v on-line přenosu.

0 utkání se shut-outem 4
5:1 (Prostějov) nejvyšší výhra 8:1 (Olomouc)
0:5 (Brno) nejvyšší prohra 3:6 (Kadaň)
P. Šebesta; 14b (7+7) nejproduktivnější hráč J. Grof; 22b (9+13)

Dosavadní průběh sezóny

Ostravští se pohybují převážně ve středních vodách prvoligové tabulky. Po posledním souboji v Havířově jsou na 8. příčce. V polovině října stála čtyřzápasová série bez bodu trenérský post Petra Rambouska. Na jeho místo přišli Petr Fabián s Liborem Poláškem.
Valnou většinu bodů získali Moravané v domácím prostředí, kde ztratili všechny body jen v zápase s Třebíčí (0:2) a dvěma prohrami po samostatných nájezdech proti Havlíčkovu Brodu (3:4 sn) a v posledním domácím utkání s Hradcem Králové (2:3 sn). S Královehradeckými prohrávali ve druhé třetině 0:1, poté dvěma brankami v rozmezí dvou minut vývoj utkání otočili, avšak vedoucí tým tabulky zvládnul vyrovnat a ještě si připsat další bod v nájezdech. V poslední zápase si Sareza připsala tři body po výhře na ledě Havířova díky třem vstřeleným gólům v závěrečné třetině.

Opory týmu

Ostrava hraje soutěž s poměrně mladým týmem, což je nejvíce vidět na postu brankářském. Zatím nejvíce zápasů odchytal dvacetiletý Jakub Štěpánek, který v extralize kryje záda vítkovickému Marku Pincovi. Dalším je jen o rok starší Jakub Čech, který vypomáhá Zlínu při zranění Igora Murína. Trojici uzavírá dvaadvacetiletý Michal Holeš.
Zatím neproduktivnějším hráčem v ostravském kádru je s 16 body Robert Najdek (3+13), který však 10 bodů nasbíral v Olomouci, kde odehrál prvních 15 utkání letošní sezóny. Poté byl na jeden měsíc vyměněn za ostravského Dalibora Sochorka. Nejlepším střelcem a zároveň druhým neproduktivnějším mužem týmu je kapitán Pavel Šebesta se 14 body (7+7). Ten má však na svém kontě o čtyři zápasy méně, neboť si ho na výpomoc berou Vítkovice. Následují jedenáctibodoví Milan Baranyk (6+5) s Michalem Holušou (4+7). Nejlépe střílejícím zadákem je pětigólový Milan Ovšák (5+3), následovaný spoluhráčem z první obranné dvojice - zkušeným Patrikem Rimmelem, který si letos připsal 7 bodů za tři góly a čtyři asistence.