Ú s t í n/L. - Znovuzrozený ústecký hokej není jen o hlavním týmu. Sezónu 2014/2015 začaly oba dorosty i juniorské mužstvo. Tyto mančafty mají za sebou prvních několik utkání. Ani jeden z nich nehraje nejvyšší soutěž.

Mladší dorostenci vstoupili do ELIOD Ligy domácím zápasem. První zářijovou neděli hostili „C“ tým Pirátů Chomutov (Bílinu). Po brankách Gottfrieda a Čermáka vedlo Ústí o dva góly. Ještě v závěru první třetiny snížil hostující Vörös. Ve zbytku zápasu už Bílina nedokázala se žlutomodrými držet krok, neboť měla k dispozici pouze deset hráčů do pole. Na úvod ligového ročníku si Slovan připsal vysokou výhru 9:1, navíc využil dvě přesilové hry. Druhé kolo přineslo regionální derby. Na zimní stadion Ústí přijel Děčín. Sestava domácího celku byla poněkud odlišná od prvního zápasu, protože několik hráčů skolila nemoc. Děčín inkasoval již ve druhé minutě, prosadil se Herák. V přesilové hře chvilku po polovině periody v přesilovce zvýšil na 2:0 Veselý. Ve druhé třetině se skóre neměnilo. V poslední části hry se stav už měnil. Z kraje třetiny skóroval Čermák, později vstřelil svou druhou branku Herák. Za hosty kosmeticky upravil Ineman. Poslední slovo si vzal Dörner a stanovil výsledek na 5:1. Ve třetím kole zažili žlutomodří první porážku. Na ledě Kobry Praha sice dvakrát vedli (1:0, 2:1). Ani to však nestačilo. Rozhodlo se ve třetí třetině, kterou vyhráli Pražané 3:1. Zatím poslední utkání odehrál mladší dorost proti Berounu. Slovan svého soka přestřílel, ale na výhru nedosáhl. Medvědi Beroun si odvezli tři body za výhru 5:2. V tabulce patří mladšímu dorostu 8. místo.

Tabulka ELIOD ligy mladšího dorostu sk. Západ

Losování Ligy staršího dorostu přisoudilo Ústí úvodní tři zápasy ve venkovním prostředí. Nejprve v Sokolově nastoupilo proti Karlovým Varům „B“. Již první třetina přinesla pět branek, tři na straně domácích, dvě na straně hostujícího celku. Nakonec Slovan padl 4:6. Dva přesné zásahy si připsal Michajličenko. Ve 2. kole cestovali žlutomodří do Kadaně, která napříč kategoriemi hraje houževnatý styl hokeje. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou vyhrála Kadaň 4:1. V poslední periodě se dvakrát prosadil Amirov a zkompletovat hattrick. V závěru se Ústí snažilo vyrovnat, to se ale nepodařilo. Na první body čekal Slovan až do třetího kola, v rámci kterého odehrál zápas proti Zbraslavi. Souboj začal vlažně, po první třetině vedlo Ústí rozdílem jedné branky. Prostřední část hry přinesla nebývalé gólové hody. Domácí se dostali díky dvěma trefám Dongrese do vedení. Hosté čtyřmi góly si náskok vzali zpátky. Převahu Slovanu nejlépe dokumentuje třetí třetina. V té vstřelil osm branek a pečetil konečný výsledek na výhru 13:3. Ve žlutomodrém týmu se našli dva třígóloví střelci. Ozom a Amirov. Prvním domácím zápasem byl souboj s Tachovem – Mariánskými Lázněmi. Slovan si připsal výhru 5:0. Podílel se na ní celý tým kvalitním výkonem. V tabulce týmu náleží páté místo.

Tabulka Ligy staršího dorostu sk. Západ

Ligu juniorů začalo Ústí venkovním zápasem v Berouně. Žlutomodří od první minuty kontrolovali hru a rozehráli se soupeřem poněkud nerovnou partii. Po dvaceti minutách platil stav 5:0 pro Ústí. Dvěma přesnými zápasy se zviditelnil Navarra. Druhou třetinu vstřelili hosté znovu pět branek, gólman Kosina inkasoval jen jednou – z hole Vrby. Kanonáda pokračovala i v poslední třetině. Znovu pět vstřelených gólů a jeden inkasovaný. Ústecký tým si vystřílel na úvod výhru 16:2. Pět branek zajistil Kopta, Navarra hattrick. Nutno poznamenat, že Severočeši kromě tří přesilových her proměnili v gól i své oslabení. Ve druhém kole se konalo severočeské derby mezi Ústím a Litoměřicemi. Do Kalich Areny si Slovan přivezl další dávku střelného prachu a s jeho dávkováním nepospíchal. V první třetině se prosadil Řídel, který poslal tým do vedení. Ve 36. minutě navýšil na dvoubrankový náskok Kašek. Odpor Stadionu se podařilo definitivně zlomit v periodě třetí. Do černého se trefili Straka, Kopta, Vykouk a Suchan. Posledně jmenovaného mohou fanoušci vídat i v hlavním týmu Slovanu. Souboj na Kladně vyzněl lépe pro domácí. PZka skórovala sedmkrát, čestný úspěch Ústí připravil Trončinský pro Vrbu. Prohra 1:7. Zatím v posledním zápase se na zimním stadionu junioři střetli s Letňany. Letci se díky brankám Rufla a Mináře dostali do vedení 2:0. Na domácí Slovan čekala ve třetí třetině snaha o upravení skóre. Tu začal krátce po začátku periody Macek a dvě minuty před polovinou třetiny vyrovnal Řídel. Zápas dospěl do nájezdů, ve kterých bonusový bod získal pro Ústí Suchan. Juniorům patří 4. místo v tabulce.