Ústí nad Labem – I mládežnické kategorie hrají své soutěže. Oba dorostenecké týmy i juniorka se snaží získat po základní hrací části co nejlepší pozici pro nadstavbové části svých soutěži. Tyto kategorie nejsou v Česku příliš sledované, což je škoda, neboť mnohdy nabízejí lepší zápasy než ty, které jsou k vidění mezi dospělými.

První zápas mladších dorostenců představoval severočeské derby. Na zimní stadion v Ústí nad Labem zavítal tým Stadion Litoměřice. O tom, že souboje těchto týmů jsou vyhrocené, se i tentokrát přesvědčili diváci. Rozhodčí celkem rozdali 112 trestných minut. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, do které si hosté přinesli jednobrankový náskok. Slovan skóroval celkem pětkrát a rozhodl o svém vítězství. Žlutomodří se nakonec radovali z výhry 5:3. Úvodní venkovní zápas proti Karlovým Varům „B“ Ústí také zvládlo. Na výhře 6:0 se podíleli tři dvougóloví střelci. Jakub Štochl, Sebastian Dörner a Dmytro Batryn. 16 úspěšných zákroků a čisté konto si připsal Ondřej Lejčík. Dalším zápasem bylo znovu derby, tentokrát pod hrad Střekov přijel Chomutov. Piráti se díky brance Ondřeje Bláhy dostali do vedení. V proběhu zápasu o něj však přišli. Stav zápasu nejprve vyrovnal Marek Veselý. V 50. minutě domácí poslal do vedení Tomáš Čermák. Vše nasvědčovalo tomu, že Ústí vyhraje, jenomže sedmnáct vteřin před koncem základní hrací doby překonal brankáře Martin Pipota, a tak bylo vyrovnáno. Stejný hráč rozhodl i nájezdovou loterii, žlutomodří si připsali jeden bod. V zápase s Příbramí dominovalo mužstvo vedené Jiřím Sochorem a Janem Čalounem. Výsledkem byla výhra 9:2. Hattrick vstřelili Marek Veselý a Petr Klepáček. Tomáš Horyna a Martin Chmela skórovali za tým mladších dorostenců letos poprvé. V zatím posledním utkání přijel do Ústí Most. Výhra 5:0 znamenala čisté konto pro brankáře Lajčíka. Mladší dorostenci hájí 5. místo v tabulce.

Tabulka mladšího dorostu

Starší dorostenci

Úvodním zápasem této kategorie v měsíci říjnu bylo utkání proti Třemošné. Meteor se do mnoha šancí nedostal, a tak mohlo vyniknout hostující mužstvo Slovanu. Po 40 minutách bylo rozhodnuto, Ústí vedlo 6:0. Nakonec se skóre zastavilo za situace 9:2 z pohledu žlutomodrých. Hattrick si připsal Famil Amirov. Třetí porážku v letošní sezóně zaznamenali starší dorostenci v utkání na Hvězdě. Ústí vedlo 3:2, jenomže v 50. minutě inkasovalo dvě branky, což výrazně pomohlo domácím. Ti nakonec průběh zápasu otočili a radovali se z výhry 6:3. V rámci 7. kola se v Ústí odehrálo derby mezi Slovanem a Stadionem. Žlutomodří se dostali do nevýhodné pozice, prohrávali o dvě branky. Vico s Magasanikem vyrovnali stav zápasu na 4:4. Nájezdovou loterii zvládli lépe hosté. Ve venkovním prostředí Slovan proti Mostu nezaváhal, porazil svého soka vysoko 8:4. Důležitá byla úvodní třetina, neboť ji Ústí vyhrálo hladce 4:0. Hned trio borců si připsalo po dvou brankách. Jmenovitě se jednalo o Petra Zdvořáčka, Matěje Drhu a Bořka Ozoma. Následující tři po sobě jdoucí domácí utkání ústečtí hokejisté zvládli. Kobru Praha porazili 6:3, Karlovy Vary „B“ po přestřelce 6:5 a nepříjemně hrající Kadaň 4:3. V domácím prostředí Slovan v posledním zápase měsíce podlehl Zbraslavi 3:4. Starší dorostenci jsou v tabulce na druhém místě.

Tabulka staršího dorostu

Vstup do utkání proti Hvězdě mělo Ústí poněkud rozpačitý. Hosté se dostali do jednobrankového vedení, další šance likvidoval Kosina. Postupem času se Slovan osměloval k útočným výpadům. Utkání na svou stranu zlomili domácí ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Ústí nakonec svého soka přehrálo 6:2. Proti Klášterci nad Ohří Severočeši hráli dvě třetiny vyrovnanou partii. Ve třetí periodě žlutomodří inkasovali tři branky, což rozhodlo o prohře 1:4. Následující zápasy proti Karlovým Varům „B“, Kobře, Mostu a Litoměřicím ústečtí hokejisté zvládli. Nejvyšší výhry dosáhli při venkovním zápase s Kobrou. I díky dvěma brankám Romana Navarry a Ondřeje Kopty vyhrál Slovan vysoko 9:3. V posledním říjnovém zápase hostili ústečtí tým PZ Kladno. Po první vyrovnané třetině se zápas zlomil ve druhé dvacetiminutovce, kterou vyhrálo Kladno 3:1. Slovan nakonec podlehl 5:7. Juniorům patří průběžně první místo.