Ú s t í n/L. - První přípravné utkání na domácím ledě mají den po A mužstvu za sebou i dorostenci. Jako soupeře si pozvali 6. tým loňské extraligové tabulky dorostu Chemopetrol Litvínov. Zápas se před sympatickou návštěvou pro Lvíčata vůbec nezačal vyvíjet příznivě. Po 160 vteřinách už prohrávala 0:2. Nepříznivý stav ještě dokázaly naděje Slovanu snížit na 2:3, ale hosté přidali další 2 branky a výsledek už si pohlídali.

přípravné utkání - středa 3. 8. 2005 – 17:00

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Chemopetrol Litvínov 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Než se domácí stačili na ledě rozkoukat, ujel jim po levé straně Panuška a po 55 vteřinách rozvlnil síť domácí svatyně. Domácí sice hráli vzápětí přesilovku, ale dál působili dost zakřiknutě. Hosté toho opět využili, když přečíslili obranu a Přeučil mazáckým blafákem zvýšil vedení Litvínova na 2:0. Lvíčata se osmělila až v 6. minutě, kdy od zadního mantinelu nahrával Hanzl, ale kotouč až k najíždějícímu Šrámkovi neprošel. O 2 minuty později se v přesilovce do slibné šance dostala i domácí 4. řada, ale litvínovský brankář puk včas zalehl. Od další pohromy zachránil domácí hráče Šrámek, který přes všechny čáry vyhodil kotouč, který směřoval do zcela odkryté branky. Na konci první třetiny dostali domácí výhodu dlouhé přesilovky 5 proti 3, ale naložili s ní velmi trestuhodně.

Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu jako v té první. Hosté dohrávali přesilovku. Mikeš si zkušeně obhodil Mikulu a přečíslení dva na nikoho nemohlo skončit jinak než gólem - 0:3. Ve 28. minutě měl šanci Kočí, který střelou z voleje zužitkoval přihrávku od zadního mantinelu, ale brankář Chemopetrolu se překvapit nenechal. Zhruba od poloviny utkání se na ledě přiostřilo. V závaru, ve 33. minutě, se před litvínovskou brankou zorientoval nejrychleji Šrámek a vykřesal pro domácí naději - 1:3. Ve 38. minutě, po vhazování v obranném pásmu Litvínova, pálil od modré Prokš a Poláčkova teč jen zazvonila o tyč. O minutu později vybojoval za vlastní brankou puk Hanzl, mezi sjíždějícími se obránci našel přesným pasem Šrámka a ten svůj bleskový brejk zakončil gólem - 2:3. Vzápětí na druhé straně potrestal nedůslednost domácí obrany Kafan.

Do poslední části hry vstoupila obě mužstva aktivně. Hrálo se nahoru dolů, hosté se ale dostávali do nebezpečnějších šancí. Akcie Lvíčat držel poměrně vysoko svými skvělými zákroky brankář Dědek. V 50. minutě se k odraženému puku dostal při vlastním oslabení Šrámek, ale své sólo zakončil střelou těsně vedle. Hosté stupňovali tempo hry a v 53. minutě, po přihrávce Mikeše od zadního mantinelu, přidal Bojer bombou bez přípravy 5. branku Litvínova. Skóre mohl ještě v poslední minutě upravit Hanzl, ale jeho pohotovou střelu zastavil brankář.

branky a přihrávky: 33. Šrámek, 39. Šrámek (Hanzl) - 1. Panuška (Mikeš), 3. Přeučil (Maxa), 22. Mikeš (Gula), 40. Kafan (Češka), 53. Bojer (Mikeš)
vyloučení: 9:7
využití: 0:1, v oslabení: 0:1