OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Dorost ztrácí dva body, do konce chybí pět kol
03.03.2005 | Karel Filas

Dorost ztrácí dva body, do konce chybí pět kol

Ú s t í n/L. - Vrcholí nejen postupové boje v play off dospělých, ale také bitvy dorostenců Slovanu. Ve druhé nejvyšší soutěži ztrácí Ústečtí pět kol před koncem soutěže na dosud vedoucí Tábor pouhé dva body. O víkendu je čekají zlomové zápasy, které napoví zda jejich snažení bude odměněno postupem. V neděli hrají právě v Táboře v přímém souboji o špici. „Bylo by špatné, kdybychom se o postup nepokusili,“ hlásí trenér dorostenců Sergej Kabanov.

„Před sezonou nikdo nepočítal, že budeme hrát tak nahoře. Cílem bylo dostat se do osmičky. Během soutěže to takhle vykrystalizovalo. Hráči ukázali, že mají na víc, tak proč bychom to nezkusili?“ pokládá Kabanov řečnickou otázku a dodává: „Podmínky pro mančaft jsou super a každý chce dosáhnout maximum.“ Po základní části byl Slovan také druhý, ale za béčkem Pardubic. Během devíti kol nadstavby se před něj přehnal ambiciózní Tábor. „Také notně posílili, mají sedm lidí z extraligy ze Sparty,“ vysvětluje úspěšný trenér. Do Ústí zamířila pouze trojice z první ligy z Kobry Praha. „Zapadli do sestavy,“ prohodil ústecký lodivod. Ústečtí poztráceli body v prvních pěti zápasech skupiny o postup, kdy třikrát padli. Poslední čtyři zvládli úspěšně. „V této kategorii nejde udržet dlouho stejnou výkonnost. Také záleží na stylu soupeře,“ říká Kabanov a osvětluje, že týmu sedí otevřený hokej, než když přijede soupeř jen bránit a vyrážet do brejků.

Do konce soutěže sehrají oba kandidáti postupu mimo Mladou Boleslav u Ústí a Pardubice u Tábora zápasy se stejnými soupeři, třikrát venku, dvakrát doma, což by mohlo hrát pro Slovan. Ten má totiž z kluzišť soupeřů nejlepší bilanci z celé soutěže. „Venku hrajeme lépe než doma. Je to nevyzpytatelný ročník. Doma na hráče doléhá nervozita. Chtějí se předvést a mlátí s nimi puberta,“ vysvětluje Kabanov. Konečným jazýčkem na vahách může být právě vzájemný duel. V případě neúspěchu by Tábor odskočil na čtyři body. „Bude se to lámat, ale definitivní to ještě nebude. Do konce zbývá pět kol. To je deset bodů ve hře a stát se může cokoliv,“ uzavřel.

Zbývající zápasy

SlovanTábor
Pátek 4.3.v Rokycanechv Pardubicích
Neděle 6.3.v Tábořes Ústím
Čtvrtek 10.3.s Hvězdou Praha
Pátek 11.3. v Rokycanech
Neděle 13.3.na Kobře Praha na Hvězdě Praha
Pátek 18.3.s Mladou Boleslavís Kobrou Praha

Letošní bilance

Tábor - Slovan Ústí 2:3
Slovan Ústí - Tábor 2:8
Slovan Ústí - Tábor 2:5
 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv