Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Dopadne Slovan na Moravě lépe než Chomutov?
13.01.2006 | Karel Filas

Dopadne Slovan na Moravě lépe než Chomutov?

Ú s t í n/L. - Ve středu předvedl ústecký Slovan nejlepší novoroční výkon. Zraněními okleštěnou sestavu doplnili poprvé před vlastními fanoušky novici z Kladna Hořava s Havlem, do sestavy se vrátil i Jan Kudrna a Slovan nedal šanci Kadani (4:0). Připsal si tak první letošní body. O premiérový zápis z ledu soupeře bude při druhém pokusu bojovat opět na Moravě, v Prostějově. V předminulém kole zostudili Jestřábi severočeského rivala Slovanu Chomutov 7:3. Dopadne Slovan na Moravě lépe? Rozuzlení přinese sobota 14. ledna, kdy v 17 hodin utkání startuje.

Porovnání týmů

11-2-2-0-22 celková bilance 24-2-4-1-7
1-1-0-0-17 zápasy venku 9-1-2-1-5
10-1-2-0-5 zápasy doma 15-1-2-0-2
12. postavení v tabulce 1.
39 získané body 81
89:117 skóre 117:63
7 utkání bez vstřelené branky 2
1 utkání se shut-outem 5
7:0 (Kadaň) nejvyšší výhra 5:0 (J. Hradec)
2:9 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 0:3 (J. Hradec)
M. Piecha; 20b (14+6) nejproduktivnější hráč D. Pazourek; 32b (13+19)
M. Piecha; 14 nejlepší střelec D. Pazourek; 13
T. Sedlák; 11 nejvíce asistencí D. Pazourek; 19
J. Fojtík; 117 nejtrestanější hráč J. Klobouček; 76
R. Hamrla - 90,24% úspěšnost brankáře L. Sáblík - 92,53%
R. Hamrla - 3,86 průměr inkas. branek L. Sáblík - 1,67
28 góly v přesilovkách 36
13,86% využití přesilovek 19,89%
6 góly v oslabení 4
8,67% střelecká úspěšnost 8,21%

Dosavadní průběh sezóny

Prvoligovému nováčkovi jde o vše. Na 12. pozici má náskok tři body na třináctou Třebíč, s ní Slovan hned v pondělí otevře poslední čtvrtinu základní části, a tak významně promluví do bojů o záchranu před poslední fází soutěže.
V dosavadním průběhu sezóny nedokázali Jestřábi vícekrát po sobě zopakovat dobrý výsledek. Nejpovedenější úsek předvedli na přelomu října a listopadu, kdy doma smetli Hradec Králové 5:1 a předtím Kadaň 7:0, takový výsledek Ústí dosud nezaznamenalo. Jinak doma zvítězili celkem desetkrát z dosavadních osmnácti zápasů. I poslední tři domácí souboje zvládli vítězně, postupně nepovolili export bodů Třebíčí, Ostravě a naposled Chomutovu, který zneuctili 7:3. Ovšem z venku přivezli pouhopouhých pět bodů. V poslední době se musí červenat po výprascích v Hradci Králové (2:9) a Mladé Boleslavi (0:6). Úplně poslední zápas v Olomouci nedohráli. Po incidentu Fojtíka s diváky domácích, přistál další předmět z hlediště na střídačce Prostějova a trenér Aleš Flašar své hráče ze zápasu odvolal. O výsledku rozhodne STK.

Opory týmu

Velký problém nastal na postu brankáře po odchodu Vlastimila Lakosila na Slovensko. Další dva muži mají výrazně horší statistiky. Úspěšnost zásahů kolem 90% a okolo čtyř obdržených branek za zápas. O něco lepší čísla má Robert Hamrla, který také v posledních zápasech dostával přednost před Emilem Hrazdírou.
Z obránců odehráli jen dva, Tomáš Sedlák s Vladimírem Kamešem více než třicet zápasů. Sedlák je s jedenácti asistencemi nejlepším v této herní činnosti z celého mužstva.
Útok táhne čtrnáctigólový Martin Piecha, přidal i šest asistencí a jako jediný z týmu se dostal na 20 kanadských bodů. Devět branek si připsal Josef Fojtík, který nejen svým olomouckým incidentem, ale i 117 trestnými minutami je prostějovským zlým mužem. Mezi čtrnáct a šestnáct bodů v hodnocení produktivity se ještě vměstnala čtveřice: Saluga, Luka, Filip a Michal Čechovi.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Prostějov - Ústí 1:4 report, preview

Ústí - Prostějov 4:1 report, preview

Předpokládané sestavy

Prostějov:. Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl, Hegegy - Bařica, Piecha, Luka - Saluga, Říha L., Fojtík - Čech F., Sabela, Řípa - Čech M., Žibrita, Vymazal - Zbořil

Ústí n./L.: Sáblík - Zápotočný, Pavlas, Kudrna Jan, Hořava, Vála, Grof, Mazanec - Fink, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Červenka, Klimt – Kuchler, Jech, Kloz.

Ostatní zápasy 37. kola

Hradec Králové - Jihlava
Kadaň - Beroun
Třebíč - Olomouc
Sareza - Jihlava
Mladá Boleslav - Chomutov

 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv