Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 3. 2021 od 17:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Doma jsme schopni porazit každého, hodnotil skalp lídra tabulky Štěpán Matějček
22.02.2021 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Doma jsme schopni porazit každého, hodnotil skalp lídra tabulky Štěpán Matějček

Ú s t í n/L. - Slovan přivítal v rámci 29. kola na domácím ledě lídra tabulky Chance ligy z Vrchlabí a opět potvrdil svou domácí sílu. Po výborně takticky zvládnutém utkání, dokázal vynulovat první tým soutěže a připsal si cenné tři body v boji o předkolo play-off. Přes osmnáct minut v utkání si připsal také bývalý hráč Vrchlabí Štěpán Matějček, s nímž jsme také utkání rozebrali.

Štěpáne, vítězné utkání s Vrchlabím za cenné tři body, jak se rodilo?
Myslím, že jsme zvládli začátek utkání a hlavně jsme dali první gól, což je u nás vždy hrozně důležité. Hráli jsme zodpovědný hokej dozadu což myslím, že nás zdobí a pohlídali jsme si zbytek zápasu.

Ty jsi, jak je dobře známo, ve Vrchlabí zažil postupovou sezonu, tak o to je asi vítězství sladší. Jak se proti bývalým spoluhráčům vůbec hrálo?
Samozřejmě radost mám velikou, takové vítězství vždy potěší, když porazíte kluky, s kterými se dobře znáte. První zápas proti klukům v přípravě byl pro mě hodně zvláštní a ještě i zápas ve Vrchlabí, ale dnes už se mi hrálo dobře a nějak jsem to nevnímal.

Dalo by se říct, že jste tímto vítězstvím odčinili ztrátu z Šumperka a potvrdili sílu v domácím prostředí?
Ano, je to tak, zápas se Šumperkem jsme hodili za hlavu a věděli jsme, že to dnes musíme odčinit. Zaplať, pánbůh se to podařilo. Doma se cítíme hodně silní a víme, že tu jsme schopni porazit úplně každého.

Jste v kontaktu s bývalými spoluhráči, bylo nějaké popichování, sázky před dnešním střetnutím?
V kontaktu s nimi jsem a žádné popichování nebylo, před zápasem jsme se sešli a pokecali, ale pak už jsme byli na dvě hodiny nepřátelé (smích).

Chance liga se blíží ke konci základní části, Slovan drží postupové místo. Je cítit větší nervozita v posledních zápasech?
To si nemyslím, nervozita by nám mohla uškodit. Jdeme do zápasu, že chceme urvat co nejvíce bodů a věříme, že to dopadne, jak si všichni přejeme.

Dnes jste odehrál 18 minut za zápas, přesilové hry hrajete také, jak jste celkově spokojen se svým vytížením a působením ve Slovanu?
Spokojený určitě jsem, je to moje první sezóna v Chance lize, takže si vážím toho, že dostávám takový prostor, ale na druhou stranu mě mrzí, že nedokážu být produktivní. Pracuji na tom v tréninku a věřím, že se to zlepší. Je to jen o tom být v herní pohodě a ono to přijde.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Slovan míří na Lapač, utká se se Vsetínem

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého druhého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Vsetína.... Celý článek

Musíme se vyvarovat faulů, uvědomuje si Kale Costa

Ú s t í n/L. - Australský mladík Kale Costa se dočkal, po několika odehraných zápasech trefil... Celý článek

Ofensivní hody s Přerovem skončily bez bodové příchuti

Ú s t í n/L. - Jedenatřicáté kolo Chance ligy přivedlo do Ústí nad Labem druhý tým tabulky, a to... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv