Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Do třetice všeho dobrého, na sever Čech se řítí Rebelové z Havlíčkova Brodu
18.09.2011 | Michaela Seifertová

Do třetice všeho dobrého, na sever Čech se řítí Rebelové z Havlíčkova Brodu

Ú s t í n/L. - Třetí domácí zápas v řadě a na Ústecké Lvy se řítí jeden z nejofenzivnějších týmů loňské sezóny. Havlíčkův Brod se v minulém ročníku dělil o první příčku právě s ústeckým Slovanem, když oba dva celky za základní část ligy nastřílely přesně 104 branek. V pondělí, 19. září 2011 od 17:30 hodin, tak na diváky čeká zajímavá podívaná, která pravděpodobně přinese střeleckou show obou celků. Který tým bude úspěšnější?

Změny v havlíčkobrodské kabině

Jasnou jedničkou v bráně by pro letošní ročník měl být jednatřicetiletý Jaroslav Suchan, kterému jako dvojka bude krýt záda o šest let starší Stanislav Neruda. Ten se do Havlíčkova Brodu vrátil po několikaměsíční štaci v Třebíči.

Stálicí a oporou Havlíčkobrodských je bek Marian Morava, ke kterému do obranných řad přibylo hned několik noviců. Dvacetiletý junior Radek Novotný byl kapitánem sestupující extraligové juniorky a týmu se upsal již během loňské sezóny. Pětadvacetiletý obránce Tomáš Protivný zase k týmu přišel během přípravy z extraligové Komety. Ze spolupráce s Kometou Brno vytěžil Havlíčkův Brod na střídavé starty Petra Šenkeříka a Radima Ostrčila a Jaroslava Komu, který vloni působil v Olomouci a přišel do Kotliny na roční hostování. Obranné řady doplnil jednadvacetiletý Lukáš Poskočil, naposledy působící ve Vrchlabí a Trutnově.

Největší posilou útočných řad Havlíčkova Brodu je jistě Milan Kostourek, který poslední dvě sezóny působil v Táboře, ale fanoušci si ho mohou pamatovat spíše v dresu Chomutova, kde tři sezóny působil a v sezóně 2007/2008 vyhrál kanadské bodování první ligy. Úspěchem vedení je i přestup Václava Meidla, který byl pro změnu jedním z nejproduktivnějších hráčů loňské sezóny, kdy si za 53 zápasů připsal 44 bodů. Na přestup získali Rebelové i Petra Polodnu, jenž naposledy působil v Olomouci. Seznam útočníků doplňuje pětadvacetiletý David Jonáš, který vloni působil v druholigovém Benešově a nastřílel za 43 zápasů úctyhodných 82 bodů! Z druholigových vod ulovili Rebelové i devatenáctiletého Pavla Musila, minulý ročník působícího v Kolíně, kde za 39 zápasů nashromáždil 50 bodů. Z prvoligové Chrudimi získal tým z Kotliny i Jana Semoráda a díky spolupráci s Kometou Brno Ondřeje Švaňhala a Ondřeje Stehlíka.

Největší ztrátou pro Havlíčkobrodské je určitě odchod forvarda Miroslava Třetiny, který měl sice v Kotlině na začátku léta platnou smlouvu, ale nechal se zlákat nabídkou Ústí nad Labem, jehož dres teď obléká. V Kotlině působil Třetina celých deset let a vloni si svými úspěchy řekl o štaci ve Slavii. Angažmá v Ústí nad Labem vidí jako naději na zahrání si extraligy, o kterou se bude se Lvy prát. Svými skvělými úspěchy si o lepší nabídku řekl i dvaadvacetiletý útočník Hynek Zohorna, který odešel do Komety Brno. Na seznamu odchodů je i Jan Milfait, který šel zkusit štěstí k Medvědům do Berouna.

Přípravná utkání Rebelů

Havlíčkův Brod ve své přípravě odehrál celkem deset utkání, ve kterých udržel dlouhou šňůru šesti vyhraných utkání po sobě. Vysoce zdolal například Písek (6:3) či Šumperk (7:3). Ale gólově přehrál i Třebíč (3:5) a dvakrát Hradec Králové (2:4 a 3:1). Pouze třikrát odcházeli Havlíčkobrodští z ledu poraženi – stejnou mincí jim oplatil „nováček“ ligy Šumperk (7:3) a také Třebíčští (3:4) a svou extraligovou příslušnost ukázala i Kometa Brno (4:6). Do počtu pak týmu zbývá remíza, kterou sehráli s Berounem 2:2.

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Milan Kostourek, jenž během devíti zápasů nasbíral 15 bodů za šest branek a devět asistencí. Těsně v závěsu za ním je Vojtěch Němec, který za deset zápasů nasbíral 11 kanadských bodů za pět branek a šest asistencí. Se svými statistikami se nemusí stydět ani Petr Polodna, který v každém z osmi zápasů bodoval – vstřelil čtyři branky a na čtyři přihrával. Z obránců během přátelských utkání vynikli Jan Pavlík se svými čtyřmi kanadskými body (2+2) v devíti zápasech a Marian Morava se třemi body (0+3) za stejný počet zápasů.

Poslední zápasy havlíčkobrodského týmu

V úvodním kole druhé nejvyšší hokejové soutěže uvítal tým z Kotliny mužstvo, které se na scénu první ligy vrátilo po jednom roce. Nejedná se o nikoho jiného než Draky ze Šumperka, kteří však na svůj vstup do soutěže nebudou vzpomínat zrovna v nejlepším. Rebelové na domácím ledě vypráskali Draky výsledkem 7:0. Podruhé na domácím ledě přivítali Rebelové celek z druhé strany republiky. Do Kotliny zavítali Piráti z Chomutova, kteří po šedesáti minutách odjeli na své kocábce zpět bez jediného bodu (5:4). Havlíčkův Brod tak prozatím neztratil ani jeden bod a vede tabulku s největším počtem vstřelených branek.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Čurilla, Ludvík - Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev, Rod, Handlovský.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Sova, Protivný, A. Jelínek, Poskočil, Pavlík, Novotný, Koma - Zábranský, Polodna, Knotek, Švaňhal, Jonáš, Semorád, Fiedler, Vojtěch Němec, Rytnauer, Štěpánek, Musil, Kostourek, Hadrava.

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv