Ú s t í n/L. - Po sobotní vysoké prohře v Třebíči mají Ústečtí Lvi možnost rehabilitovat se před domácími fanoušky ve středu, kdy na svém ledě tradičně od 18 hod. přivítají Mladou Boleslav, další celek nutně potřebující body k uhájení svého postavení mezi elitní osmičkou. Na aktuální osmé příčce má Boleslav před devátou Třebíčí náskok pouhého bodu. Zdůrazňovat, že Ústečtí v honbě za co nejlepším výchozím postavením před play-off body potřebují, není třeba. Tímto vším dostává utkání punc mimořádně důležitého pro oba týmy.
Mladá Boleslav je tradičním ústeckým soupeřem posledních let, kdy spolu vybojovali nesčetně soubojů v rámci jak druhé, tak první ligy či barážových soubojů včetně ústeckého vítězství 4:1 v rozhodujícím duelu sezóny 2000/01. Na postup do 1. Ligy si tak musela počkat do sezóny následující. V letošním ročníku je úspěšnější Slovan, který celku se sídlem největší české automobilky podlehl v jediném z tří dosud odehraných utkáních, 1:3 v listopadovém 20. kole. Ve vzájemných soubojích padalo málo branek, Boleslav se ve dvou prohraných zápasech (2:0 a 4:0) nezmohla na jedinou branku a naším brankářům tak nechtěně dopomohla k polovině veškerých vychytaných nul v sezóně.

Boleslavská obrana je postavena na brankáři Filipu Šindelářovi, který za sebe pustil do klece druhého gólmana Matouška pouze ve dvou případech a to celkem na 55 minut, ostatních 2047 minut odchytal sám a v procentuelním hodnocení zásahů s úspěšností 92,64% zaostává za ústeckou jedničkou Lukášem Sáblíkem pouze o čtyři desetiny. V produktivitě je nejvýše postaveným hráčem mladoboleslavské sestavy ústecký odchovanec Michal Oliverius s 25 (6+19) body, nejlepším střelcem je s patnácti zásahy jeho parťák z první formace Pavel Metlička. Nejčastěji bodujícího beka má soupeř v Tomáši Vyskočilovi s bilancí 12 (5+7). Pozoruhodnou bilancí se pyšní forvard Jiří Kristek, který v 35 utkáních odpykal pouhé čtyři trestné minuty. Naopak nejtrestanějším je Zdeněk Žák s 58 trestnými minutami. V ústeckém dresu mu sekundují Milan Buďa a Petr Lipina se shodným počtem 62 odpykaných minut.

Z Ústeckých, doufejme, spadl porážkou v Třebíči nepříjemný balvan očekávání, kdy „konečně“ bude ukončena jejich série bez porážky započatá ještě před Vánocemi. Jedna série sice skončila, ale druhá čítající devět vítězných domácích zápasů, stále trvá. Snad nebude Lvům svazovat nohy a budou pokračovat ve výkonech, s nimiž v posledních devíti domácích utkáních 39 krát pokořili branku soupeřů (pouze dvakrát nevstřelili alespoň čtyři branky, při vítězství nad Chomutovem 2:1 a Berounem 3:0) a pouze třináctkrát inkasovali. V jediném parametru této statistiky lze nalézt lepší celek, právě největší konkurent Boleslavi v boji o poslední postupové místo do vyřazovacích bojů Třebíč nastřílela i díky poslednímu utkání s Ústím o tři góly více.

Naproti tomu Boleslavští v posledních pěti soubojích na ledě soupeřů nedokázali zvítězit a tři body si odvezli za remízy v základní hrací době, po níž ještě ve dvou případech odcházeli poraženi brankami v nastaveném čase, podobně jako v posledním odehraném kole, v domácím duelu s Olomoucí (3:4).