Chance Liga: HC Stadion Vrchlabí - HC Slovan Ústí nad Labem 25. 11. 2020 od 17:00 hod.
Do Ústí zajíždí Třebíč
22.09.2009 | Vít Čepický

Do Ústí zajíždí Třebíč

Ú s t í n/L. - Venkovní výhra v Olomouci zaručila Slovanu průběžné druhé místo, které bude mít možnost potvrdit v domácím utkání s Třebíčí. Ta v posledním zápase porazila nebezpečnou Kadaň, dokáží ústečtí střelci prolomit domácí smůlu v proměňování šancí? Utkání započne 23.9.2009 ve Zlatopramen aréně v 18:00, samozřejmostí bude podrobný online přenos.

Deset zápasů sehrála Třebíč v přípravě na další ročník první ligy. Bilanci měla pasivní, vyhrála pouze s Jihlavou, porazila Havlíčkův Brod a v posledním zápase před ligou Znojmo. I méně bystrý počtář si pak domyslí, že se dvěma remízami (obě s Chrudimí) zbývá pět proher. Horácká Slavia padla dvakrát s Olomoucí, jednou se neprosadili se Znojmem, Havlíčkovým Brodem a rakouskou Vídní.

Měl-li by pozorovatel vytknout základní problém Horácké Slavie v prvních dvou duelech nového ročníku první ligy, pak jsou to zřetelné nedostatky v obraně. Třebíč inkasovala v zápasech s Jihlavou a Havlíčkovým Brodem dohromady čtrnáct gólů, což si obrana příštího soupeře Lvů jistě za rámeček nedá. První zápas odehrála na ledě rivala z Jihlavy. Ve druhé třetině sice korigoval na 1:2 třebíčský Marcel Hrbáček, ovšem další vývoj zápasu vyzněl naprosto jasně pro Duklu. Když se totiž Třebíč trefila podruhé a naposled, svítil již na ukazateli hrozivý výsledek 6:2 pro domácí. Ti se pak trefili ještě jednou a hosté mohli jen přemýšlet, kde se stala chyba. Svého soupeře totiž o devět střel přestříleli. To jim ovšem nebylo nic platné.

O stejný počet střel se lišil i zápas domácí Třebíče s Havlíčkovým Brodem. A i tento mač Horácká Slavia prohrála. Sice se tentokrát polepšila v útoku, nicméně obrana hořela stejně, jako předchozí zápas. Po přestřelce 5:7 tak odjížděli spokojení Havlíčkobrodští, a to i přesto, že domácí vedli ještě na konci druhé třetiny.

První výhry se tak Třebíč dočkala až v rámci třetího kola, kdy zajížděla na led severočeské Kadaně. I tentokrát soupeře přestřílela, zlepšil se však i výkon defenzivy a zápasový oslavenec Jakub Lev, jenž ten den slavil třiadvacáté narozeniny, vychytal čisté konto. I díky tomu si mohla Třebíč připsat první tři body do prvoligové tabulky.

Nebude však mít lehké na zlepšený výkon navázat, zajíždí totiž na led jednoho z favoritů první ligy - Ústeckých Lvů. Ti v posledním zápase dokázali opět porazit posílenou Olomouc, která Slovan neporazila už přes čtyři roky. Tentokrát se dokázala prosadit v závěru zápasu, tou dobou však Severočeši vedli již dva nula a vítězství si nenechali vzít, když výsledek nakonec pečetili gólem do prázdné branky.

A na koho si mají dát ústečtí hráči pozor? Branku stráží talentovaný Jakub Lev, který v posledním zápase, jak již bylo naznačeno, udržel čisté konto. Statistiky obránců vede se dvěma body Tomáš Kaláb, nicméně v +/- statistice se moc nepyšní -3 body. Jediný z obránců, jenž se dostal do plusových bodů, je tak Lukáš Sláma. Mezi útočníky posbírali tři body - tři útočníci. Marek Laš se dvakrát trefil a jednou asistoval (-3), Petr Obdržálek je na tom stejně, jen má o něco lepší bilanci vstřelených/ obdržených branek jeho týmu při účasti na ledě (-1). Tři body za gól a dvě přesné nahrávky má Jan Káňa (-2).

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Přineste plyšáka a udělejte radost dětem!

Ú s t í n/L. - Současná vládní opatření bohužel neumožňují vstup fanouškům na zimní stadión.... Celý článek

Chance Liga je zpět!

Ú s t í n/L. - Po vynucené koronavirové pauze se ústecký celek vrací zpět do zápasového tempa.... Celý článek

Náš nový maskot ponese jméno Viktor

Ú s t í n/L. - Fanoušci měli možnost celý týden hlasovat o tom, jak se náš nový maskot bude... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv