CHA Liga: HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 15. 11. 2019 od 12:00 hod.
Do Ústí přijedou Benátky nad Jizerou
17.10.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: SportyUsti.cz

Ú s t í n/L. - V rámci 15. kola Chance ligy přijede do Ústí nad Labem tým Benátek nad Jizerou. Ten je momentálně v tabulce soutěže na 12. pozici a v posledním zápase dokázal na svém ledě porazit v prodloužení Kadaň. Utkání začíná v 18 hodin, sledovat jej můžete tradičně na Onlajnech.

Benátky nad Jizerou

V poslední době se tomuto týmu daří, z posledních pěti zápasů prohrál jediný a z možných patnácti bodů získal 11. Po sérii pěti porážek si Benátky poradily s Havířovem 4:1, Sokolovem 4:3, Třebíčí 3:2 a v prodloužení s Kadaní 3:2. Tým nestačil na Prostějov, kterému podlehl 2:8.

Nejproduktivnějším hráčem Benátek jsou s jedenácti body Radek Duda a Daniel Špaček. Oba shodně odehráli čtrnáct zápasů, v nichž vstřelili pět branek a na šest přihráli. Třetím v pořadí kanadského bodování klubu je pak Petr Kolmann, který v osmi odehraných zápasech získal sedm bodů. Všechny za gólové přihrávky.

Pokud jde o brankáře, tak tým do letošní sezóny nasadil čtyři. Nejvytěžovanějšími jsou Jakub Hrstka, který nastoupil do šesti zápasů a Matěj Žajdlík, který odehrál pět zápasů. Po dvou zápasech pak odchytali Marek Schwarz a Jakub Kašpar.

Vzájemné zápasy

Z posledních čtyř vzájemných zápasů Slovan vyhrál tři. Benátky porazil 7:2, 5:2 a 3:1. Poslední prohru utržilo Ústí od Benátek 17. prosince 2018, kdy na ledě soupeře prohrálo 1:6. V posledním vzájemném zápase vyhrálo Ústí 3:1 díky dvěma gólům Šťovíčka a jedné trefě Ouřady.

Poslední utkání obou týmů

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 6:3 (2:0, 1:0, 3:3).

Branky a nahrávky: 5. Voženílek (Jícha, M. Kadlec), 8. Jánský (M. Beran, Střondala), 36. Kukla (Korkiakoski, Voženílek), 44. Voženílek (Mlčák, Jícha), 47. Vitouch (Přikryl), 57. Vitouch (Kropáček) – 43. Jelínek (Krliš, Vl. Brož), 48. Tůma, 59. Vl. Brož (Krliš).

HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň 3:2 v pr. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0).

Branky a nahrávky:9. Bukač (Najman, Jiruš), 60. Klapka (Bukač, Duda), 61. Duda (Průžek) - 9. Čech (Rindoš, Poizl), 43. Michnáč (Jandus).