Ú s t í n/L. - Již potřetí v letošní sezóně se potkají severočeští rivalové, Lvi z Ústí přivítají na svém ledě KLH Chomutov. Právě tento celek byl do nedávna lídrem 1. ligy. Až několik nepřesvědčivých výkonů je sesadilo na druhou příčku ve prospěch Dukly Jihlava. Lvi dotahují ze čvrtého místa a ve středu 14.1. se tak očekává od 18:00 hodin velká bitva se skvělou atmosférou.
V loňském ročníku se střetlo Ústí s Chomutovem celkem devětkrát, častěji už to ani stihnout nemohlo. Dlouhou válku začalo Ústí první vyhranou bitvou, když v poslední minutě zápasu rozhodl o výhře 1:2 kapitán Daniel Tvrzník. O čtrnáct kol později zavítal Chomutov naopak do ústecké metropole a sebral zde všechny tři body domácímu mužstvu výhrou 2:5. V nadstavbové části sudá-lichá znovu rozlosování přivedlo oba týmy k sobě a znovu se nejdříve hrálo v Chomutově. Tentokrát přál konec utkání domácím, Lvi šli totiž v 55. minutě do vedení 0:1, které vymazal 26 sekund před koncem chomutovský Jíra. V prodloužení pak rozhodl o dvou bodech pro modrobílé Liška - 2:1p. Poslední vzájemný zápas obou celků se odehrál tedy opět na ústeckém ledě, a opět lépe pro hosty, kteří vyhráli jednoznačně 1:4.
V play-off se hrálo nakonec všech pět utkání nutných k postupu jednoho z týmů. Díky lepšímu postavení Chomutova před vyřazovacími boji se první dva zápasy sehráli na jeho ledě a série se po výsledcích 5:8 a 4:0 přesunula do Ústí. Využití domácího prostředí zůstalo i po dalších dvou zápasech padesátiprocentní, nejdříve se radoval Chomutov v prodloužení 1:2p a k rozhodujícímu pátému klání zaveleli Lvi vítězstvím 6:2. Poslední zápas čtvrtfinále play-off však přinesl stejný výsledek 6:2 a Chomutov vyhrál válku s názvem 2002/2003. Většinu zápasů její součásti odcyhtal za Ústí Michal Fikrt, který nahradil v Chomutově Kamila Jarinu a s největší pravděpodobností se v modrobílém dresu představí ve středu.

Letos se zatím potkali oba celky dvakrát a dvakrát se radovali z vítězství ústecké šelmy. Výhrou 0:2 v Chomutově se postarali o vůbec první prohru domácího celku v sezóně a výsledek potvrdili 14 dní před Vánocemi divokým výsledkem 7:2 před domácím publikem.