Ústí nad Labem - V rámci dvaatřicátého kola I. hokejové ligy ČR zavítá do Ústí nad Labem soupeř z nedalekého Mostu. Po poslední výhře nad Šumperkem si Ústečtí Lvi nyní brousí zuby na rivala ze severu Čech. Utkání proběhne v pondělí 12.12.2011 v ústecké Zlatopramen Areně v tradiční čas 17:30 hodin.

Lukáš Melichar - 5,51
1196 (141) střely na branku (góly) 914 (68)

• Asistent: Kamil Kašťák

Svěřenci Vladimíra Jeřábka obývají v tabulce poslední příčku. Na předposlední Horáckou Slavii ztrácí už 18 bodů. Na svém kontě mají pouze 6 výher (3 v prodloužení) a 24 proher (3 v prodloužení), což dokazuje, proč je Most až na dně tabulky. V posledním utkání, kdy se Mostečtí střetli s Piráty z Chomutova, obdrželi předčasnou vánoční nadílku v podobě čtrnácti branek. Utkání, ve kterém mohli fanoušci vidět sedm gólů již v první třetině, nakonec skončilo debaklem 3:14.

• Most - Chomutov 3:14
V brance Mosteckých se střídá trio mladých gólmanů. Jedním z nich je Marek Benda, který má v letošní sezoně odchytáno čtrnáct zápasů, v nichž obdržel 43 branek a jednou udržel čisté konto. Edgars Lusinš je druhým strážcem mostecké svatyně. V mosteckém dresu odehrál deset zápasů, ve kterých inkasoval 30 gólů. Poslední z této trojce je Lukáš Melichar. Ten se objevil pouze v osmi utkáních, ve kterých viděl puk za svými zády osmatřicetkrát.

Nejlepším útočníkem týmu je Tomáš Rohan, který vynechal z jednatřiceti utkání jen jedno. Dokázal nasbírat třináct kanadských bodů (2+11). O bod méně má jeho spoluhráč Lukáš Žejdl, jenž se může chlubit sedmi brankami a pěti asistencemi. Nejlepší trojici ofenzivy uzavírá s deseti body (3+7) Georg Mavrojanidis.

V defenzivě si nejlépe vede Daniel Krejčí. Jeho vizitkou jsou tři branky a čtyři asistence. V patách mu jsou jeho kolegové Jan Látal a Roman Prošek, kteří mají po šesti kanadských bodech v tabulce střelců.

Vzájemná střetnutí v letošní sezoně

V prvním letošním vzájemném utkání utrpěli na ústeckém ledě Mostečtí porážku 2:7. V utkání se nejvíce blýskl kapitán domácích Jan Klobouček, jenž si na své konto připsal čtyři kanadské body. Mimo jiné se v dresu hostů objevil bývalý hráč Ústí Ondřej Havlíček, který byl autorem jedné ze dvou branek.

Druhé utkání, tedy na mosteckém ledě, přineslo stejný průběh jako to předchozí. Ústečtí Lvi vyškolili soupeře 9:0. Na čistém kontě se podíleli jak Zdeněk Orct, tak i ne tolik zkušený junior Michael Petrásek. Dvě branky v tomto zápase zaznamenal obránce Jiří Zeman.

Poslední utkání obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – Salith Šumperk 3:1
    Branky a nahrávky: 3. Laš (Roubík, Čermák), 35. Roubík (Šagát, Klobouček), 60. Šagát - 43. Hulva (Vrdlovec, T. Sedlák).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Falter - Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Voráček, Holomek, Husák, Jiří Suchý - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - M. Čermák, Laš.
  • HC Most – Piráti Chomutov 3:14
    Branky a nahrávky: 45. Tvrdek (T. Rohan), 50. Tvrdek (Slavíček), 59. Slavíček (Tvrdek, Martinec) - 4. Procházka, 5. Seman (Procházka), 12. Seman (Gajovský), 12. Sikora (Hafenrichter, Ondřej), 13. Heřman (Hromas), 14. Palin (Kraft, Hruška), 20. Hřebejk (Kraft, Hruška), 21. Hruška (Pulpán, Kraft), 34. Hruška (Pulpán, Kraft), 47. Kraft (Pulpán, Hruška), 48. Sikora (Jillson), 52. Jillson, 57. Gajovský (Grof, Kraft), 58. Gajovský (Seman).
    Sestava HC Most: Benda (14. Lusinš) - M. Rohan, Parýzek, Charousek, Panuška, Martinec, Látal, Přindiš, Havelka, Apelis - Nedrda, Heinisch, Kotrla - Slavíček, T. Rohan, Tvrdek - M. Ondráček, Přeučil, Vaněk - Švácha, Birstinš