Ú s t í n/L. - Ústí má na programu tři domácí přípravná utkání v řadě. Po Kadani nyní přijede tým z Českých Budějovic. Po dvou výhrách na vlastním ledě dorazí těžší soupeř. V loňské sezóně prohrál Slovan s Motorem všechna čtyři utkání a rozhodně mu má co vracet. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 23. srpna v 18:00 hod.

Slovan v přípravě

Ústí má zatím za sebou v přípravě pět utkání. Nejprve si poradilo s Benátkami a poté také s Litoměřicemi. V odvetném utkání na ledě Benátek Slovan prohrál 2:4. Následné dva zápasy proti Kadani vyhrál. Nejprve na jejím ledě 6:1 a následně také doma 2:1. Druhé vzájemné utkání bylo chudší na góly. V první třetině viděli diváci tři branky, ale v dalších čtyřiceti minutách hráči další nepřidali a konečný výsledek se rovnal tomu po první části.

V loňské sezóně se Ústí střetlo s Budějovicemi čtyřikrát a všechny zápasy prohrálo. Utkání byla bohatá na góly, ve všech případech jich padlo pět a víc. Na domácím hřišti Slovan prohrál 2:3 po prodloužení a 1:4. Venku padlo Ústí 2:6 a 3:8.

Budějovice v přípravě

Budějovice mají za sebou pět přípravných utkání, z nichž první čtyři odehrály na domácí půdě. Jako první přivítaly na svém ledě hráče Kladna. Do zápasu vstoupil Motor výborně, už v první třetině si vybojoval vedení 3:0 a kráčel jasně za vítězstvím. Rytíři postupně dvakrát snížili, ale Budějovice si díky třem brankám v poslední části připsaly první výhru v přípravě a to 6:2.

O čtyři dny později je čekal soupeř z velké dálky. Na jih Čech zamířilo mužstvo až z Jižní Koreje. Na branky si museli diváci počkat až do třetí třetiny, kdy viděli hned tři. Jako první šli do vedení ve třiačtyřicáté minutě domácí. O čtyři minuty později Korejci z týmu Anjang Halla vyrovnávali a poté šli také do vedení, které dokázali udržet. Budějovice tak prohrály 1:2.

Jako třetí v pořadí se do cesty Motoru postavil druholigový David Servis. Za ten nastoupili reprezentanti Milan Gulaš s Martinem Hanzalem a celá řada bývalých hráčů a odchovanců Motoru. Motor otevřel skóre už ve druhé minutě. Do konci první části vstřelil ještě dvě branky. V prostřední třetině přidal další čtyři a jednou inkasoval. V poslední dvacetiminutovce viděli diváci ještě dvě branky a českobudějovické derby tak skončilo 8:2.

Dalším soupeřem byl účastník KHL HC Amur Chabarovsk. Budějovice musely dotahovat dvoubrankovou ztrátu z první třetiny. Chabarovsk dal v každé třetině ještě po jednom gólu a Motoru se podařilo vyrovnat až dvě minuty před koncem zápasu. Díky tomu si vynutil prodloužení. V tom však byl lepší soupeř, který si odvezl výhru 5:4 po prodloužení.

Posledním soupeřem pro Budějovice bylo Kladno, které dokázalo ve druhém vzájemném zápase zvítězit. Na svém ledě vyhráli Rytíři 3:1.

Změny v kádru

V brance Budějovic k žádným změnám nedošlo. Stále tam tak můžeme vidět trojici Gába, Bláha a Kváča. Co se týče hráčů v poli, Motor značně zúžil kádr. Z první desítky kanadského bodování však všichni zůstávají i do další sezóny. Obranné řady opustilo hned šest obránců. Nováčci jsou však zatím jen dva. Stávající šestici doplnili Mitchell Fillman a Martin Mazanec. Útočné řady opustilo ještě o dva hráče více. Nováčky jsou Miloslav Čermák a Tomáš Vochozka.

Poslední přípravná utkání obou týmů

• HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 14. Hes (Moučka), 14. Dalecký (Přindiš, Melka) – 15. Kůs (Trefný).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Husák, Kasík, Vl. Brož, Hes, Bernad, Přindiš – Z. Doležal, Komárek, Gengel – Moučka, Poulíček, Markulinec – Dalecký, Melka, D. Merta.
  • Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
    Branky a nahrávky: 28. Jánský (Machač, Tůma), 47. Matula (Strnad), 55. Havlůj (Cetkovský, Keszi) – 60. Pajič.
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kváča) – Fillman, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Zíb, Pýcha, Mazanec – Chovan, Pajič, Čermák, Nouza, Straka, Heřman, Žalčík, Rob, Květoň, Guman, Škoda, Kuchejda, Babka.