OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Do Kladna jsme jeli vyhrát, hlásí Tomáš Martinec
29.09.2007 | Marcel Voneš

Do Kladna jsme jeli vyhrát, hlásí Tomáš Martinec

Ú s t í n/L. - Souboj týmů z konce tabulky přinesl dnešní zápas na Kladně. Na ledě to však příliš znát nebylo. Solidně zaplněný stadion viděl od začátku extraligové utkání se vším všudy. Ústečtí nabídli domácímu týmu v úvodní pětiminutovce hned dvě přesilovky, obávaná Paterova formace se však neprosadila, do brejku se naopak dostal Tomáš Martinec a svůj oblíbený nájezd v oslabení proměnil. "Kladno hrálo od začátku přesilovky, tam nás naštěstí podržel Bingo (Petr Přikryl – pozn. red.), nedostali jsme góla a pak se nám i podařilo udeřit, to bylo důležitý."

Tomáš Martinec vstřelil v šesté minutě zápas svůj první extraligový gól za Ústecké Lvy. Opět „využil“ oslabení, svou oblíbenou parketu. „Měli jsme tam trošíčku štěstí, Kladno udělalo chybu a šli jsme do přečíslení.“ Na brankáře Orcta tak ujížděl následován Ševcem. „Snažil jsem se mu ujet, i když už jsem neměl moc sil, ale on na tom byl podobně," naráží loňský nejproduktivnější hráč žlutomodrých na skutečnost, že do kladenského pásma už se se svým útokem vypravil chvíli před touto akcí a pokračuje: „On mi tam hodil rybičku a vytlačil mě do bekhendu, tak jsem se to tam snažil trefit. Zaplaťpánbůh to tam spadlo,“ oddechuje Martinec.

„Věděli jsme, že teď budeme hrát dva zápasy s týmy, které jsou na tom stejně jako my. Prostě jsme sem jeli vyhrát. Jsme šťastní, že se to povedlo. Ty tři body jsou hrozně důležité, v tabulce pravdy dokonce šest bodů, protože s Kladnem jsme byli nastejno,“ netají spokojenost ústecká třiasedmdesátka. „Teď už ale musíme myslet na neděli, kdy nás čeká zápas se Znojmem.“

Tomáš Martinec se před začátkem sezóny potýkal se zdravotními problémy, které mu znemožnily nastoupit v prvním kole. Pátý zápas vynechal kvůli viróze, která postihla už několik hráčů. „Ta epidemie v šatně je, uleháme postupně, teď jsou zas dva kluci nemocní, takže si to tam pořád předáváme. Tak já jen doufám, že už se z toho konečně dostaneme a že to bude lepší a lepší,“ věří zkušený centr.

Záhadnému viru podlehl v týdnu i neproduktivnější ústecký hráč, Pavel Janků: „Naštěstí jsem se z toho dostal a dneska jsem se cítil celkem dobře,“ poznamenal forvard, který si dnes připsal další dva body za gól a asistenci. „Nám se teď daří a já jsem za to hrozně rád. Štěstí nám přeje,“ usmívá se člen ústecké elitní formace.

Lvi nechali zapomenout na nepovedený zápas s Budějovicemi a na Kladně se prezentovali precizním výkonem, za který si zaslouženě odvezli plný počet bodů. „Je to perfektní, já si myslím, že jsme dneska hráli extraligový hokej a já jsem za to strašně rád. Kéž by nám to vydrželo co nejdéle.“

Na trase Kladno – Ústí jsou velmi časté hráčské transfery. Z kladenské líhně pocházejí trenéři Evan s Machem, z hráčů znají velmi dobře místní stadión Tomáš Klimt, Petr Hořava, Jiří Zeman a také Evanův syn Jakub. Jak se to podepsalo na prémiích? „Prémie vypsány byly, teď je pokladník vybere, takže se budeme těšit. Byly tam peníze, byly tam i svačiny a nevím co všechno ještě, těch kluků tu působilo opravdu hodně,“ říká s úsměvem nejstarší ústecký hráč.

Tomáš Klimt je právě jedním z exkladenských hráčů, navíc vstřelil i jednu z branek. „Byla to velká motivace. Také jsem něco vypsal a jsem rád, že jsme tu konečně udělali tři body." A kde vidí Klimt hlavní příčiny úspěchu? „Každý jsme hráli to, co jsme měli, bojovali jsme, dali jsme dva góly a pak už to bylo dobrý. Ten poslední zápas jsme sehráli špatně, ale dneska všichni podali parádní výkon.“

Souboj s Kladnem přinesl duel týmů se stejným počtem bodů v tabulce. Bylo jasné, že poražený bude minimálně do neděle na poslední příčce. „My se soustředíme hlavně na sebe a ne, kolik kdo má bodů. Hlavně, abychom my se zlepšovali a aby to nějak vypadalo,“ přeje se hrdina prvoligového finále. „Každý zápas je pro nás těžký, ale každý zápas začíná 0:0 a my jedeme střídání od střídání. Jestli budeme hrát jako dneska, tak nemusíme mít strach z nikoho,“ hlásí odhodlaně Tomáš Klimt.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv