. Dostal tak Lvy do vedení 2:1, které se ukázalo jako dostatečné. Asistent kapitána hostí Jiří Novotný pak byl po zápase velmi zklamaný. ">
Ú s t í n/L. - Dostal přihrávku, kterou potřeboval, a dokázal tak definitivně zlomit komplex Beroun. Robert Kysela našel volný růžek ve Valentově svatyni a po utkání si pochvaloval: "Byla to přesně situace, která mi vyhovuje". Dostal tak Lvy do vedení 2:1, které se ukázalo jako dostatečné. Asistent kapitána hostí Jiří Novotný pak byl po zápase velmi zklamaný.
Ústečtí Lvi nedokázali Beroun v soutěžním utkání porazit v devíti duelech za sebou a tak přerušení této černé série bylo jedním z hlavním témat zápasu. “Bavili jsme se o tom již před přátelákem v Berouně, který jsme vyhráli 7:3, takže si myslím, že ta série již byla přerušena. Samozřejmě jsme ale věděli, že Beroun je nepříjemné mužstvo, složené z mladých kluků. Hrajou náročný fyzický hokej a musím říct, že hráli dobře. Vzhledem k tomu, co předvedli posledních deset minut, řekl bych, že jsou smutní, že si nevezou bod,“ vcítil se Robert Kysela do pocitů berounských Medvědů.

Lvi vpadli do utkání razantně a vytvořili si několik slibných příležitostí, jejich proměnění však zůstalo opět pouze ve fázi přání. ”Je to taková naše bolest. První třetiny máme většinou herně dobré, ne vždy výsledkově. Párkrát se nám stalo, že jsme začali prohrávat, ale herně je máme dobré. Šance ale neproměňujeme, v koncovce se nám nedaří tak, jak bychom si představovali. V první třetině máme puk většinou hodně na hokejce, ale třeba i po zbytečných faulech se dostaneme do oslabení a vzhledem k tomu, že Lukáš v brance nemá tolik práce, je studenej a pak třeba dostaneme rychlý gól. Musíme s tou koncovkou něco udělat,” uvědomuje si velezkušená posila z Kladna.

Ve druhé třetině nejprve otevřel skóre domácí Lopuski, po sedmi minutách však bylo díky Horčičkově gólu opět vyrovnáno. Tento stav však nevydržel dlouho a mistr světa v dresu Lvů Kysela dal rozhodující branku: ”Byla to přesně situace, která mi vyhovuje. Dostal jsem to na pravou stranu, měl jsem chvíli času a to mi vyhovuje. Láďa to perfektně přidržel, udělal takový půlobrat a nahrál to. Dva hráči byli stažení na něj a já jsme tam byl vlastně sám,” pochválil svého parťáka z útoku.

Závěr zápasu se odehrával ve vzrušené atmosféře, ke které přispěl i neuznaný gól Berounských. ”Určitě to je sporná situace. Jenom to dokládá to, že by bylo potřeba stejně jako v extralize mít brankovou kameru. Rozhodčí není schopen v té rychlosti postřehnout, jestli to gól byl nebo nebyl. Tohle může rozhodnout jenom branková kamera. My jsme stejný gól dali v Olomouci, taky nám ho neuznali. My jsme se taky mohli cítit ukřivdění, ale nedá se nic dělat. Videokamery tu nejsou a záleží jen na rozhodčím. Patnáct vteřin před koncem pak ještě jeli sami na bránu, Lukáš to výborně chytil. Dnes jsme opravdu vyhráli se štěstím,“ lobuje Kysela za video.

Právě Slížkova formace s Kyselou a Kuchlerem se díky svým výkonům prodrala na pozici první lajny. Pravé křídlo elitní řady však není úplně spokojeno hlavně s produktivitou. ”Měli jsme představu, že dáme víc gólů. Musím říct, že celkem spokojenost panuje v naší lajně s obrannou hrou. Odehráli jsme i s přípravou dvacet utkání a ještě jsme nedostali gól. Ani na nás nemají soupeři moc šancí. V koncovce a v útoku bychom ale chtěli ještě přidat. Začínáme se poznávat a zlepšovat,“ poukazuje Kysela na skvělou bilanci celé lajny v defenzivní činnosti.

Po dvou vyhraných utkáních Lvi stoupli v tabulce ze sedmé již na třetí pozici. ”Třetí pozice špatná není, to v žádném případě. My bychom chtěli tu dlouhodobou část vyhrát, ale určitě to nebude lehký úkol. Co jsem za těch osm zápasů poznal, tak slabých soupeřů tady není. Trošku horší byl Hradec, ale i ta Olomouc, která je na chvostu tabulky, tak doma proti nám hrála dobře. Silných mužstev je hrozně moc a je to vidět i z těch výsledků. Soutěž je hrozně těžká.”

Ve středu zajíždí Lvi do Havířova. Na ledě aktuálně druhého týmu ligy je však nečeká lehká práce. Panteři se vezou na vlně euforie a na domácím ledě zatím všechno vyhráli. “Havířov nás z hlediska obrany prověří víc. Budou se cítit silní, budou nám chtít ukázat, že nás přehrajou. Hrozí, že se chvílemi dostaneme i pod tlak, určitě těch střel na bránu půjde víc. Na druhou stranu takovéto zápasy se hrajou snáz než zápas doma. Každý čeká, že přijede nějaký Beroun, který se plácá někde dole a že jim dáme osm gólů. Není to ale žádná sranda. To mužstvo přijede a soustředí se na bránění a čeká na naše chyby. My se to snažíme zlomit, zbytečně zbrkle zaútočíme, udělíme nějakou chybu a ty hráči také umějí dávat góly,“ uzavírá Kysela.

Berounský Jiří Novotný byl výsledkem velmi zklamán. “V první třetině bylo Ústí určitě o trochu lepší a v závěru třetiny jim pomohlo, že hráli přesilovku pět na tři asi tři a půl minuty. Byli jsme rádi za stav nula nula. Ve druhé třetině se to začalo vyrovnávat a je pravda, že jsme se dostali do několika slibných šancí. Z toho vyplynulo naše vyrovnání. Pak jsme ale hned vzápětí udělali chybu a poslali jsme Ústí do vedení. I třetí třetina byla vyrovnaná, ale v závěru jsme měli malinko navrch.“ Nejvíce zklamaný byl ze situace, při které Medvědi reklamovali gól v Sáblíkově brance v závěru třetí třetiny. ”Byl jsem na ledě a myslím si, že gól byl. Rozhodčí ho ale neuznal. To je těžké,” smutnil Novotný.

Beroun má letos špatný začátek a po osmém kole se krčí na předposlední pozici. ”Nedáváme góly. Kdyby se nám podařilo dva tři zápasy dát víc branek, tak by to bylo určitě lepší. Nejdou nám ani přesilovky, které jsou alfou a omegou každého zápasu,“ pokyvuje hlavou majitel třiceti jednoho kanadského bodu z minulé sezóny. ”Já letos zatím tápu,” klopí oči Novotný.

Úsměv na tváři vykouzlí při vzpomínce na bývalého spoluhráče Ladislava Slížka, hájícího letos barvy Slovanu. ”Je to určitě dobrý hráč. Vloni hrál velmi dobře za Beroun. My se s jeho přestupem musíme vyrovnat. Vzpomínám na něj jenom v dobrém.“

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.