Ú s t í n/L. - Ve dnech 6. - 8. dubna 2006 proběhlo ve Lví aréně Mistrovství ČR 9. tříd v ledním hokeji. Ústecká lvíčata při svém čtvrtém startu na závěrečných turnajích vybojovala počtvrté 3. místo. Historicky se tak tato třída stala nejúspěšnějším žákovským kolektivem v šedesátileté existenci ústeckého klubu. Zlaté medaile vybojovali hráči Zlína, stříbrní byli hokejisté Vítkovic. Na čtvrtém místě se umístili hráči Českých Budějovic.

Turnaj zahájil ve čtvrtek ve 14 hodin duel mezi domácími Lvy a zlínskými Medvědy. Po prvních dvou vyrovnaných třetinách ale domácí hokejisté úplně propadli a s budoucím Mistrem ČR prohráli poslední třetinu 1:5, celkově 4:9. Branky za domácí tým vstřelili Richter, Janíček, Žák a Slavíček.
V 16:45 proběhlo za účasti všech mužstev slavnostní zahájení MČR a hned od 17 hodin rozehrály svůj zápas České Budějovice s Vítkovicemi. Vyrovnaný zápas nakonec skončil těsným vítězstvím 4:3 pro tým ze severu Moravy.

Ve stejný čas jako předešlý den vyjel v pátek na led opět domácí tým, tentokrát proti sokovi z jihu Čech. Zápas se lámal na začátku druhé třetiny, kdy ústečtí hokejisté dvěma slepenými brankami odskočili až na 4:1. Po dramatické třetí třetině se nakonec skóre zastavilo na stavu 5:3. V zápase se třemi brankami blýskl domácí útočník Tůma a dvěma Kozák.
Tři hodiny po začátku českého derby začalo derby moravské. V něm za kratší konec provazu tahali Vítkovičtí a zápas se Zlínem prohráli v poměru 1:4.

První sobotní zápas se hrál již od 9 hodin. Proti sobě se postavily týmy Zlína a Českých Budějovic. V zápase, v němž už bylo konečné umístění obou týmů předem dané, šlo už jen o prestiž. Zlínští hokejisté ale neponechali nic náhodě a svého soupeře jasně přehráli v poměru 6:1.
Ve 12 hodin začal poslední zápas turnaje. V něm se o stříbrné medaile utkali hokejisté Ústí nad Labem a Vítkovic. Ostravanům k zisku druhého místa stačila remíza. Nechtěli se na to ale spoléhat a po pěkných kombinacích se ujali brzy vedení 2:0. Domácím se však podařilo využít tři přesilovky a otočili skóre na 3:2 ve svůj prospěch. Po hrubé chybě ale vítkovičtí vyrovnali, po zbytek zápasu byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili 5:3. Branky za domácí tým vstřelili Brož, Tůma a Richter.
Poté následovalo slavnostní zakončení turnaje o Mistra ČR. Tímto titulem se mohou pyšnit hokejisté Zlína. Druhé místo obsadily Vítkovice, třetí místo Ústí nad Labem a čtvrté místo České Budějovice.