Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 4:2
Derby přineslo divácký rekord. Lidé byli fantastičtí, kvituje Miroslav Třetina
27.10.2011 | Martin Pešout

Derby přineslo divácký rekord. Lidé byli fantastičtí, kvituje Miroslav Třetina

Ú s t í n/L. - Miroslav Třetina dobře zná vyhecovaná derby o krále Vysočiny mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Nyní už podruhé poznal atmosféru severočeského šlágru mezi Ústím a Chomutovem. Na druhé letošní derby si našlo cestu přes čtyři tisíce fanoušků a sám Třetina z toho neskrýval nadšení.

Havlíčkobrodský srdcař v minulosti jako útočník Rebelů emotivně prožíval derby s Duklou Jihlava. Souboje obou soupeřů znamenají ozdobu soutěže a poutají na sebe pozornost. I díky občasným excesům kouče Brodu Nováka či kreativitě fanoušků. „Dříve pro mě bylo největší akcí derby s Jihlavou. Zápasy s Duklou bývaly vždy dost hektické. Nemohu dopustit na fanoušky Havlíčkova Brodu, ale v Jihlavě to bývalo všelijaké,“ usmívá se Třetina.

Třicetiletý forvard možná naráží na vypjatou atmosféru obou soků, kterou vyšperkovala v minulé sezóně samolepková aféra, či oběšení brodské figuríny v jihlavském kotli.

Třetina však po sezóně přestoupil do Ústí a místo vyhecovaných bojů s Duklou ho čekají ostré zápasy s Chomutovem. „Dříve jsem derby mezi Ústím a Chomutovem nějak nevnímal. Nyní musím říct, že se pokaždé jedná o velkou akci, které pomahájí i diváci. Vypíchl bych oba tábory fanoušků. Byli fantastičtí a fandí slušně,“ tvrdí Třetina.

„Je výborné, že do Ústí mohou přijít lidé na hokej s celou rodinou, vzít sebou děti a nemusí se bát nějakých výtržností. Derby splnilo všechny parametry a těším se na další,“ říká.

Do Zlatopramen Areny nakonec dorazilo 4 085 diváků. Jedná se o suverénně nejvyšší letošní domácí návštěvu, která zastínila i některé extraligové stadiony. Ústeckým fanouškům náleží v průběžném pořadí návštěvnosti druhé místo za vedoucím Chomutovem (průměr 1 955 diváků). První letošní zářijové derby na chomutovském ledě navštívilo 3 890 fanoušků.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan vybojoval na domácím ledě důležitou výhru proti Frýdku

Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo... Celý článek

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv