Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
David Ludvík: Nechám si brusle
31.05.2012 | Eva Skokanová

David Ludvík: Nechám si brusle

Ú s t í n/L. - Obloha se mračila, vypadalo to, že každou chvilku začnou padat z nebe trakaře. I přes nepříznivé vyhlídky vyměnili hráči Slovanu brusle za kopačky a postavili se fotbalovému týmu Trmic.

I fotbalové utkání žlutých a červených bylo součástí letní přípravy, která je momentálně v plném proudu. "Každý trenér to dělá trošku jinak. Řekl bych, že tréninky jsou kratší, ale o to intenzivnější a náročnější. Určitě se nenudíme," popisuje dril David Ludvík.

"Nemám moc rád dlouhé tratě na běhání. Ale naopak mě baví míčové hry u kterých se člověk i pobaví," preferuje při práci legraci ústecký útočník. A tak jsme zpátky tam, kde jsem Davida lapila – na fotbalovém utkání. Výsledek se netvářil moc optimisticky, přesto nikdo neodcházel zklamaný. "Bavili jsme se fotbalem. Tedy snad se tady všichni bavili fotbalem. Určitě to bylo příjemné zpestření letní přípravy," potvrzuje můj dojem třicetiletý forvard.

Celkem padlo v utkání 11 gólů. Z toho 4 do branky soupeře. A prvním střelcem ve žlutém dresu byl právě David Ludvík. "Byl to lauf. Koudy (Vladislav Koutský, pozn.red.) to nakopnul před bránu a já sem to placírkou trefil ani nevím jak. Oproti ledu to tady bylo hodně o štěstí," skromně hodnotí svůj úspěch David.

Fotbal je nedílnou součástí letní přípravy. Ale jak ze všech účastníků letní přípravy vybrat tu správnou fotbalovou jedenáctku? "Jarda Roubík to dostal na povel a poskládal to. Hlavně přihlížel k tomu, kdo je nějak limitovaný svým zdravotním stavem," vysvětlil systém výběrového řízení hráč, který dnes oblékl dres s číslem 16.

Zatímco přihlížející diváci se namačkali pod střechu, hráči ukázali sportovního ducha a odhodlání, i když k zemi padaly provazce vody. "Možná to bylo lepší, než hrát ve třicetistupňových vedrech," nestěžuje si rodák z Moravy.

Když byl David úspěšný i na trávníku, nechystá se snad pověsit brusle na hřebík? "Řekl bych, že fotbal bych nehrál, to spíš tenis, který jsem také hrával. Ale nechám si ty brusle," uklidňuje kanonýr a opora Ústeckých Lvů.

Skóruje v hokeji, boduje ve fotbale. V čem zazáří příště?

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv