PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
David Dvořáček: Ústecký Dlouhý chytal výborně
21.11.2013 | Eva Skokanová

David Dvořáček: Ústecký Dlouhý chytal výborně

Ústí n/L. - Ve středečním utkání vyzvali Ústečtí Lvi Rebely z Havlíčkova Brodu. Ačkoliv domácí vstoupili do utkání lépe, v závěru se z výhry radovali hosté. K zisku tří bodů svému celku dopomohl i David Dvořáček: „Byl to kvalitní hokej a dobrý zápas.“

Vyrovnané síly

Ve třetí minutě překonali Ústečtí gólmana hostí, Filipa Šindeláře. O devět minut později stav srovnal David Dvořáček. Následně potrestal chybu domácích Radek Číp. Havlíčkobrodští si výsledek pohlídali a tak i přes urputnou snahu odcházeli žlutomodří z ledu se zklamáním v obličeji. „Myslím, že jsme dobře uhráli oslabení, až tedy na ten první gól. Jinak se mi hrálo dobře, byla to taková přestřelka. Mohlo padnout víc gólů ze všech šancí, které tam všichni měli,“ zhodnotil utkání David Dvořáček.

Právě David Dvořáček vyrovnal skóre zápasu ještě během první dvacetiminutovky. A tím připravil pole pro výhru Rebelů. „Tam výborně vybojoval puk na pravé straně David Stach a posunul to Malindovi (Maliník, pozn. red.), který mi to hned dal do volného prostoru. Já jsem tam byl prakticky sám, takže jsem to vystřelil pod vyrážečku,“ popsal důležitý okamžik střelec branky.

Nepřekonatelní strážci klece

Utkání bylo velmi vyrovnané. Jelikož měl Havlíčkův Brod pouze jednogólový náskok, Lvi se zuby nehty snažili vytvářet si gólové šance, avšak Filipa Šindeláře podruhé nepřekonali. Co tedy rozhodlo utkání? „Myslím, že jsme odehráli dobře druhou třetinu, kdy jsme se nikam moc nehnali. Hráli jsme dobře hlavně střední pásmo a snažili jsme se hrát jako v těch posledních zápasech. Nechtěli jsme nic měnit. Chtěli jsme je víc napadat, a když tam byl volný puk ve třetině, tak jít po nich. Nebáli jsme se a hráli jsme dobře,“ identifikoval rozhodující faktor z pohledu hostí jednadvacetiletý útočník.

Ve třetí třetině se hrálo nahoru dolů. Oba celky se tlačily dopředu. Každý bojoval za to své. Pro Ústecké Lvy bylo cílem vyrovnat, Havlíčkův Brod naopak nechtěl ztratit náskok a ohrozit tak své vítězství. I přesto diváci v poslední dvacetiminutovce neviděli ani jednu branku. „Šance tam byly, ale ten ústecký gólman Dlouhý chytal výborně. Šlo tam na něj hodně střel, ale nic mu tam už pak nepadlo. Po oddechovém čase jsme šli do hry s tím, hlavně nedostat gól, vyhazovat puk, hrát jednoduše. Byla tu výborná atmosféra. Byl tu kvalitní hokej, dobrý zápas,“ shrnul jeden z nejproduktivnějších útočníků.

Tabulková hodnota…

Že se jednalo o těžký zápas s kvalitním soupeřem, bylo jasné, již při pohledu na tabulku týmů první ligy. Havlíčkův Brod šlape na paty druhé Olomouci. „Výsledky hovoří za vše. Myslím, že teď jsme na tom velmi dobře, ale musíme pokračovat pořád stejně. Je to jedna z nejlepších sezón, co je Brod v první lize. Musíme pořád pokračovat a neusnout na vavřínech,“ spokojeně shrnul David Dvořáček.

Autor fotografie: Miroslav Rosendorf

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Mladá sestava Slovanu v Kadani výsledkově neuspěla

Kadaň - Druhé přípravné utkání, první na ledě soupeře, postavilo do cesty Slovanu Trhače z Kadaně.... Celý článek

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv