OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Daniel Vrdlovec hlásí: Potřebujeme štěstí, večer na to vlítneme!
03.03.2017 | Barbora Wolfová
Autor fotografie: Karel Dvořáček

Daniel Vrdlovec hlásí: Potřebujeme štěstí, večer na to vlítneme!

Ú s t í n/L. - Po třetím utkání v čtvrtfinálové sérii s Kladnem, které se odehrálo na ledě Slovanu, se ani tentokrát Ústečtí neradují. Stav série je nepříznivý 0:3 a na prodloužení série tak zbývá poslední šance. Daniel Vrdlovec, jediný střelec gólu domácího celku, prozradil, co chybí k vítězství a nebo jaký má názor na návrh o rozdělení WSM Ligy.

Jak byste porovnal třetí zápas s předchozími v této sérii?
Myslím si, že to bylo něco podobného jako ten první zápas na Kladně. Zase jsme tlačili, řekl bych, že jsme hráli lépe, ale nepadá nám to tam. Puky se odráží k soupeři a nemáme možnost nějaké dorážky nebo jednoduchého gólu. Na každý gól se musíme hodně nadřít. Kladnu tam vždy něco spadne a my pak jen dotahujeme. Bohužel zatím vždy marně.

Měli jste výhodu domácí půdy a podpory domácího publika, jak vám to pomáhá?
Jsme hrozně rádi, když hrajeme doma. Hraje se tu lépe. Na Kladně hnali soupeře jejich fanoušci a tentokrát to bylo přikloněno na naší stranu. Fanoušci jsou opravdu skvělí a nás mrzí, že jsme to nedovedli do vítězného konce, nebo jsme zápas ke konci alespoň více nezdramatizovali.

Zbývá vám poslední šance na prodloužení série, je ještě co změnit?
Myslím si, že už není co vymýšlet. Hlavně potřebujeme, aby se k nám přiklonilo to štěstí, které jsme v prvních zápasech neměli a aby se puky odrážely k nám a dali jsme tím pádem jednodušší góly.

Jak soupeř, tak vy střídáte gólmany, má to na vás nějaký vliv?
U soupeře nemůžeme dát gól ani jednomu, takže asi ne. (směje se) Ani nevím, oba dva chytají opravdu dobře, jsou si v bráně jistí. My musíme víc chodit před ně, aby neviděli a ve čtvrtém zápase tam už něco nastřílet. U našich brankářů je nám to asi jedno. Oba kluci pro to dělají všechno. Není to určitě jednoduché, protože jdou proti nim velmi zkušení hráči, kteří když se dostanou do šance, tak vědí moc dobře co dělat. Oba určitě vydávají maximum a za to jsme moc rádi.

Mezi třetím a čtvrtým zápasem je jeden den, stihnete vy osobně nějakou regeneraci?
Je to dost náročné, ale já osobně nijak neregeneruji. Dám si večeři a půjdu rovnou spát. Jen doufám, že se probudím a budu se cítit dobře. Zítra dopoledne máme rozbruslení, abychom se dostali do tempa, a večer na to zase vlítneme!

Řeší se momentálně návrh na rozdělení WSM Ligy do dvou částí a rozšíření na dvacet týmů. Co na to říkáte?
Slyšel jsem o tomto návrhu a rozhodně z něj nadšený nejsem. Nevím, jestli by se udržela taková kvalita té ligy, když se má o několik týmů rozšířit. Jediné, co je pozitivní, že by se nejezdilo na zápasy tak daleko. Někteří říkají, že se zvýší atraktivita, že bude více derby, ale já na Moravu jezdím rád.

Sám jste začínal ve Vsetíně, který má i bez rozšíření ligy největší ambice na postup, sledujete jejich výsledky?
Výsledky sleduji a Vsetínu to opravdu přeji. Je to hokejové město a myslím si, že si postup zaslouží. Na úkor Mostu, kde je návštěvnost minimální. Most je sice pro nás blíž, takže někteří kluci nadávají, že jezdit na Moravu je složité, ale jak jsem říkal, jezdím tam rád, protože z Moravy pocházím, mám tam rodinu. Navíc zápasy, kam chodí více diváků, jsou pro mě mnohem více atraktivní.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv