Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Daniel Boháč: Musíme se zlepšit v defenzivě
08.11.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Daniel Boháč: Musíme se zlepšit v defenzivě

Ústí nad Labem - Hráč Ústeckých Lvů s třináctkou na dresu zaznamenal v zápase s Mladou Boleslaví třináctý kanadský bod (4+9) v letošní sezóně, svůj bývalý klub ale bohužel už porazit nedokázal. Řeč je o Danielovi Boháčovi, střelci první branky žlutomodrých ve středečním šlágru 20. kola I. hokejové ligy ČR, který střetnutí dvou nejlepších celků tabulky zhodnotil.

Utkání 20. kola I. hokejové ligy ČR mezi Ústeckými Lvy a Mladou Boleslaví vyznělo lépe pro hosty. Domácí i přes posílení o pětici hráčů z české Tipsport extraligy nakonec podlehli Středočechům 2:3. „Dvě třetiny jsme nebyli schopní vstřelit branku, v úvodní části jsme neproměnili dvě trestná střílení. Neřekl bych, že by nám to podlomilo vaz, protože to bylo na začátku zápasu. Každopádně nám to práci rozhodně neusnadnilo. Škoda, že kluci samostatné nájezdy neproměnili, alespoň jeden gól nám tam mohl spadnout,“ hodnotil duel někdejší hráč Bruslařského klubu Daniel Boháč.

Obě letošní vzájemná měření sil ovládli svěřenci Františka Výborného a Jiřího Slabého. „Ukazuje nám to, že zatím mají Mladoboleslavští navrch. Řekl bych, že hrají výborně takticky, drží si svoje pozice a nepouští nás před vlastní branku. V tom jsou lepší, ale ještě není konec soutěžního ročníku, sezóna se rozhoduje až později. My na nedostatcích zapracujeme, abychom ke konci roku byli lepší než oni,“ komentoval herní projev celku, který má v tabulce tuzemské druhé nejvyšší hokejové soutěže nahráno o jedenáct bodů více.

Na takovou pozici v tabulce, kdy měl jeden mančaft o několik bodů více, byl v minulosti zvyklý Slovan. Nyní se Lvi musí zatím spokojit se druhou příčkou, která přes omezený rozpočet je možná nadplán. „Druhé místo je slušné, ale stále to není čelo tabulky, ve kterém bychom chtěli být. Jak jsem ale již zmínil, ještě není zdaleka konec. Měli jsme šťastné zápasy, kdy jsme vyhráli. Musíme si aspoň těchto vítězství vážit a pokračovat dál. Naším snem je širší baráž, ale na tom musíme ještě hodně zapracovat. Jdeme od zápasu k zápasu a budeme chtít se do ni snažit probojovat,“ nechal se slyšet ambiciózní dvaatřicetiletý útočník Ústeckých Lvů.

Podle slov Daniela Boháče má tým Ústí nad Labem mezery v defenzivě. „V útoku je to dobré, góly dát umíme, i když to ve středu dvě třetiny skřípalo. Problémy máme v obraně, na které musíme zapracovat. V defenzivě se musíme zlepšit,“ má jasno asistent kapitána Jaroslava Roubíka.

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv