Ú s t í n/L. - Slovan vstoupil do nového ročníku dobře, když si na úvod připsal dvě výhry. Nyní má však na svém kontě tři prohry v řadě, když naposledy padl s Přerovem 2:3 po samostatných nájezdech. Nyní zajíždí na led Prostějova, proti kterému se mu loni příliš nedařilo, a prohrál tři ze čtyř utkání. Prostějov se nyní nachází na třetím místě tabulky, takže určitě nebude pro Ústí lehkým soupeřem. Utkání začíná 21. září v 18:00 hod.

Prostějov pod lupou

Prostějov začal soutěž dobře. Momentálně se nachází na třetím místě tabulky za Slavií a Kladnem. Z pěti utkání Jestřábi tři vyhráli a dvě prohráli. Nejprve narazili na Jihlavu, na kterou nestačili 4:3 po prodloužení. V prvním zápase na domácím hřišti si Prostějov poradil s Třebíčí 3:2 také po prodloužení. Dále porazil Most 3:4 a Kadaň 4:3.

V minulém kole šel Prostějov do vedení ve čtvrté minutě, ale Frýdek Místek o sedm minut později srovnal. Nováček WSM Ligy přidal ve druhé a třetí třetině po jednom gólu a ujal se dvoubrankového vedení. Prostějov čtyři minuty před závěrečnou sirénou srovnal a vynutil si prodloužení. V tom však byl úspěšnější Frýdek, který tak bral výhru 4:3 po prodloužení.

• Asistent trenéra: Jiří Vykoukal

V loňské sezóně se Slovanu proti Prostějovu příliš nedařilo. Prohrál tři ze čtyř utkání a pouze jedno z nich skončilo po základní hrací době. Ústí prohrálo oba zápasy na svém hřišti. V tom prvním vedlo po druhé třetině 2:0, ale Prostějov díky dvěma gólům v závěrečných deseti minutých vyrovnal a nakonec bral výhru 2:3 po s. n. I druhé domácí utkání Slovan prohrál o jednu branku. Jestřábi zvítězili 3:4. První utkání na hřišti Prostějova se podařilo Slovanu vyhrát 3:4 po s. n., v tom druhém už úspěšný nebyl. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém se trefil Prostějov a zvítězil 5:4 po prodloužení.

5. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov 2:3 po s. n. (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Milan Procházka), rozhodující nájezd Sikora.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup - Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, do 40. Hes - Dalecký, Loskot, J. Kloz - Moučka, Gengel, D. Merta - Komárek, Melka, Navarra - Z. Doležal, Poulíček.
  • HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 po pr. (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 11. Franek (Kanko, Chmielewski), 27. Cienciala (Chmielewski, Luka), 48. Chmielewski (Cienciala, Luka), 63. Klimša (Chmielewski) – 4. Fiala (A. Holík, T. Kvapil), 51. Rudovský (M. Novák, A. Holík), 56. Venkrbec (A. Holík, Luňák).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Vokurka, V. Zadražil, Šafář – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Fiala – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Augustin, Hozák.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.