OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Další výpomoc přichází z Budějovic
29.09.2008 | Marcel Voneš

Další výpomoc přichází z Budějovic

Ú s t í n/L. - Další dva hráče mohou v průběhu sezóny využívat ústečtí trenéři. Jedna se o zanedlouho třiadvacetiletého obránce Petra Macháčka a od dva roky mladšího Petra Kuchejdu. Oba mladí hráči mají do Slovanu vyřízené starty z Českých Budějovic. Macháček si svou premiéru v ústeckém týmu odbyl ve Vrchlabí, Kuchejda poprvé oblékl dres Lvů v přátelském zápase proti reprezentaci ČR do dvaceti let.

Petr MACHÁČEK

Narozen: 	19.10.1985
Věk: 22
Výška: 180 cm
Váha: 85 kg
Post: obránce
Hůl: levá

Kariéra Petra Macháčka je pevně spjata s Českými Budějovicemi, kde se narodil a také začínal s hokejem. Forvard celkem pravidelně procházel mládežnickými reprezentacemi a hodně rychle začal přesvědčovat o svém talentu. V roce 2003 mistrovství světa osmnáctiletých v Rusku, kde se však České republice příliš nevedlo a obsadila až konečnou šestou příčku. Sám Macháček se na turnaji prezentoval pouze dvěma trestnými minutami. První start za českobudějovické áčko si připsal hned v následující sezóně, kdy však nepovedený ročník skončil až pádem do první ligy. Oklikou přes Jindřichův Hradec, Třebíč a angažmá ve Finsku se Macháček začal prosazovat do kádru Jihočechů opět v sezóně 2006/07.

David KUCHEJDA

Narozen: 	12.6.1987
Věk: 21
Výška: 178 cm
Váha: 89 kg
Post: útočník
Hůl: levá

Kuchejda sice není jihočeským rodákem, narodil se v Opavě, ale již v útlém věku zaujal českobudějovické skauty a Budějovic se přestěhoval. První start za áčko si připsal jako tahoun juniorky v sezóně 2004/05, kdy byl tým v druhé nejvyšší soutěži. Po skončení ročníku obdržel pozvánku do reprezentační osmnáctky, se kterou na MS konaném v České republice obsadil 4. příčku. Ve stejném roce byl jako 202. draftován Chicagem Blackhawks. Po dvou sezónách v celku juniorské ligy Sault Ste. Marie Greyhounds, kdy se mu nikdo ze zástupců Chicaga neozval, se před ročníkem 2006/07 rozhodl pro návrat na jih Čech.

foto: 2x www.hokejcb.cz
 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv