CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT TORAX Poruba 2011 23.9.2019 18.00 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem vs. IHC Králové Písek 5:4p
Další kolo Chance ligy zavede Slovan do pražského Edenu
21.12.2018 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Další kolo Chance ligy zavede Slovan do pražského Edenu

Ú s t í n/L. - Jen dva dny po prohraném domácím utkání s Duklou čeká Slovan již 38. kolo Chance ligy. V něm cestuje do hlavního města ČR, kde jej čeká pražská Slavia. S tou nedokázal Slovan v této sezoně zatím bodovat a rád by si tak přivezl první body ze vzájemného souboje. Utkání startuje v pražském Edenu 22.12.2018 od 15:00.

Tváří v tvář: HC Slavia Praha - HC Slovan

HC Slavia Praha

Pražská Slavia se aktuálně pohybuje mimo osmičku zaručující play – off. Je na 9. místě tabulky, s počtem padesáti tří získaných bodů. Na kýžené osmé místo schází svěřencům trenérů Miloše Říhy ml. a Josefa Webera dva body. Klíčovou osmou pozici drží aktuálně Litoměřice. Pražané v předešlém utkání ukončili svou třízápasovou šňůru výher (Kladno 5:3, Kadaň 7:2, Prostějov 4:3) a odjeli poraženi ze Slezska, kde padli s Havířovem v poměru 5:1. Co se týče individuálních statistik, tak těm vládne v ofensivě Jan Veselý (17+10) a dva Martinové, Šagát (4+16) a Ondráček (8+12).

Co se týče defensivy, tak se Slavia může spolehnout na zkušeného Jiřího Drtinu, který zablokoval již celkem 56 ran soupeřů a zapsal si patnáct bodů do kanadského bodování. Druhým, velmi zkušeným, článkem obrany je Jan Novák. Ten si zapsal osmnáct kanadských bodů a šestnáct zablokovaných střel soupeře. V brankovišti se poté o svůj čas dělí dva brankáři, jenž odchytali shodně čtrnáct utkání, Dominik Šorf, s průměrem zásahů 90,53% a David Honzík, s průměrem zásahů 89,98%.

Sestava HC Slavia Praha z minulého kola:

Šorf (Málek) – J. Novák (C), Duda, Saňa (A), J. Drtina, Štibingr, Steinocher, Valík – M. Ondráček (A), Šagát, L. Krejčík – J. Veselý, Najman, Kubica – Vlček, Kverka, Brož – Furch, Kohút, Šmerha.

Poslední odehrané utkání:

AZ RESIDOMO Havířov - HC Slavia Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. R. Veselý (Maruna), 31. O. Procházka (Matai), 32. Maruna, 39. F. Seman (Mrowiec, Bořuta), 42. Pořízek (Gřeš) – 26. Brož (Vlček).

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola:
Š. Lukeš (41. Volke) – M. Zdvořáček, Jeřábek, Muška, Hes, Zukal, Mert – Jánský, Roubík (A), L. Volf – Chrpa, Vrdlovec (C), D. Merta (A) – T. Jandus, Krliš, Gengel – Kropáček, Davídek, Gottfried.

Poslední odehrané utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 4:8 (2:2, 2:4, 0:2).

Branky a nahrávky: 5. Vrdlovec (Chrpa, D. Merta), 17. Jánský (L. Volf, Roubík), 25. Jánský (Roubík, D. Merta), 36. D. Merta (Vrdlovec) – 2. Harkabus, 19. M. Hlinka (Vála, Štindl), 23. Werbik (Harkabus, T. Havránek), 28. Štebih (Čachotský, Klíma), 30. Čachotský (Pekr, Anděl), 33. Štebih (J. Holý, Čachotský), 49. Štebih (J. Holý, Čachotský), 51. Skořepa (Pekr, Anděl)

Vzájemný zápas

Slovan prohrál s pražskou Slavií obě dvě vzájemné utkání v této sezoně, nicméně obě byly velmi vyrovnané. V Edenu padl Slovan o jednu branku a na domácím ledě padl definitivně až po brance do prázdné branky.

8. kolo: HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 21. Šmerha (J. Drtina), 26. M. Ondráček (L. Krejčík) – 39. Chlouba (L. Volf, Jeřábek).

23. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 0:1, 2:2).

Branky a nahrávky: 55. Melka (M. Zdvořáček, L. Volf), 55. Severa (Eminger, T. Jandus) – 9. M. Ondráček (Šagát, L. Krejčík), 40. J. Veselý (Barák, J. Doležal), 44. Furch (Hrdinka, Tejral), 60. Hrdinka (J. Veselý, J. Doležal)
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nezvládl souboj s Porubou v závěru utkání

Ú s t í n/L. - Ústecký celek měl od začátku utkání mnoho šancí, ale žádná se v první periodě... Celý článek

První domácí výhra, junioři přehráli Písek

Ú s t í n/L - V dalším utkání REDSTONE extraligy juniorů přivítal Slovan na svém ledě písecké... Celý článek

Na sever zavítá prozatím neporažená Poruba

Ú s t í n/L. - Neúspěšné derby s Chomutovem je minulostí a hned v pondělí čeká Slovan výzva v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv