OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Čtvrtý zápas bude ještě kvalitnější a tvrdší, myslí si Miloslav Čermák
26.02.2013 | Tomáš Lysý

Čtvrtý zápas bude ještě kvalitnější a tvrdší, myslí si Miloslav Čermák

Jihlava - Ve třetím čtvrtfinále převyšoval všechny své spoluhráče tvrdostí a také aktivitou. Byl u několika nebezpečných akcí svého týmu. Po šťastném odrazu puku se mu podařilo vstřelit druhý gól. O kom je řeč? Všechny tyto věty se týkají Miloslava Čermáka, nenápadného dříče v útoku Slovanu, který si ve čtvrtfinále přeje jediné: „Doufám, že sérii ukončíme v úterý. Ale poslední krok je vždycky nejtěžší,“ ví dobře šestadvacetiletý útočník.

Před stěhováním série na Vysočinu bylo jasné, že třetí zápas bude klíčový. Ve hře byly pouze dvě možnosti. Buď si oba soupeři udrží vzájemnou bilanci z celé sezony, nebo někdo tuto bilanci prolomí. Při dosavadních šesti vzájemných zápasech se totiž vždy z výhry radoval domácí tým. To znamenalo, že buď Dukla sníží stav série a vybojuje si minimálně pátý zápas v Ústí, nebo bude mít Slovan k dispozici čtyři „mečboly“. Po šedesáti minutách třetího dějství tohoto čtvrtfinále bylo jasné, že platí druhá varianta.

„Myslím si, že jsme od začátku měli zápas pod kontrolou,“ pouští se do hodnocení zápasu Miloslav Čermák. „Škoda jen našich oslabení. Dvakrát jsme blbě vystřídali a toho se musíme vyvarovat,“ uvědomuje si také chyby Ústí v zápase. V konečném důsledku to ale hosty ze severu Čech nemuselo nijak mrzet. Ti sice byli v průběhu první třetiny dvakrát vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě, ale třetí vyhraný zápas v sérii tuto „drobnost“ snadno přebije.

Po první třetině ještě nebyly misky vah nakloněny na žádnou stranu. Hosté sice vstřelili úvodní gól, ale Dukla minutu před koncem vyrovnala. Na začátku druhé dvacetiminutovky ale Ústí vstřelilo druhou branku a od té doby již vedení v zápase nepustilo. Autorem důležité trefy byl právě hráč s dvaadvacítkou na zádech. „S Tomášem Sýkorou jsme hráli puk v rohu u mantinelu. On puk vybojoval na Zbynďu Skleničku, který se podíval. Já jsem byl před bránou a puk se nějak odrazil od gólmana vedle brány. Pak už jsem měl snadné to dorazit,“ popisuje svoji trefu Čermák, pro kterého to byla druhá trefa v sérii. Tu první zaznamenal v úvodním utkání, když vstřelil druhý gól svého týmu.

Nejen gólově měl jeden z favoritů celého play-off navrch. Domácí Duklu možná hosté zaskočili tvrdou a agresivní hrou. Zpovídaný útočník například během několika vteřin v první třetině „přišpendlil“ na mantinel dva protihráče. „Já si nemyslím, že jsme hráli až tak tvrdě, tak moc do těla. V tomhle máme ještě stále rezervy,“ překvapuje svým pohledem na věc útočník, který loňskou sezonu odehrál pětadvacet zápasů za extraligovou Slavii Praha. „Ale tak určitě jsme chtěli Duklu napadat, chodit po hráčích a hrát nepříjemnou hru, která nás zdobí a která je úspěšná,“ je si vědom, že tato hra přináší Ústí hlavně v poslední době úspěch. Únorem totiž prochází jeho tým jako nůž máslem. Poslední porážka Slovanu totiž připadá na datum 30. ledna 2013, kdy v nervydrásajícím souboji podlehli Lvi na domácím stadionu Mladé Boleslavi až po samostatných nájezdech. Od té doby mají šňůru již devíti vítězných zápasů za sebou.

Kdyby se tato série prodloužila, určitě by se nezlobil ani Miloslav Čermák, ani nikdo z Ústí. Znamenalo by to totiž postup Severočechů do semifinále play-off v nejkratším možném termínu. „Doufám, že to bude v úterý. Ale poslední krok je vždycky nejtěžší,“ moc dobře ví, jak je obtížné přidat i čtvrtou výhru. „Jihlava hraje o všechno a myslím, že čtvrté utkání bude ještě o trošku kvalitnější, bude to tvrdší zápas, než byl ten třetí,“ zakončuje ohlédnutí se za třetím zápasem ústecký útočník.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv