Ú s t í n/L. - Jednou gólovou asistencí přispěl k vítězství Slovanu nad Havlíčkovým Brodem 5:3 útočník Marek Laš. Utkání předních celků první ligy potvrdilo pověst šlágru 10. kola, proto se Lvi mohou radovat ze zisku cenných tří bodů. „Zápas byl ale dost rozkouskovaný, hodně se vylučovalo,“ všiml si forvard Lvů.

Ústečtí Lvi navázali na sobotní výhru v Berouně a usadili se na druhém místě prvoligové tabulky. Ambiciózní hokejisty z Havlíčkova Brodu srazili domácí ve třetí třetině. „Těžko ale hodnotit, zda se jednalo o nejtěžší utkání v sezóně,“ řekl Marek Laš .

Vyrovnaný zápas jste strhli na svou stranu. Jak těžké bylo zdolat Rebely z Havlíčkova Brodu?
Rozhodně to byl vyrovnaný zápas, který odpovídal umístění obou celků v tabulce. Hráli jsme doma, takže jsme věřili, že budeme mít trochu navrch. Utkání bylo rozkouskované, často se vylučovalo, přerušovalo a to hráčům nevyhovuje. Není to ideální na to, aby se hráči dostali do patřičného tempa. Naštěstí jsme využili své šance a zvítězili.

Znovu jste otevřeli skóre v úvodu utkání. Brod to ale nesložilo…
V poslední době skutečně dáváme góly v úvodních minutách, ale bohužel nejsme opakovaně schopni si náskok udržet. Soupeři dokáží vyrovnat a vrátit se zpět do zápasu. Po naší rychlé brance jsme se tentokrát dopustili zaváhání a Brod se gólově prosadil. Pak se soupeři hraje také jinak, když se hned dotáhne, dostane se do větší herní pohody.

Sudí se nebáli vylučovat, hráči z Vysočiny schytali i tři osobní desetiminutové tresty. Byli Rebelové příliš nervózní?
Jejich desítky vyústily z častého vylučování na obou stranách. To se pak člověk zeptá sudího, za co byl vyloučen a hned jí dostane. Každopádně to byl nervózní zápas, padlo i dost dvouminutových trestů.

Havlíčkobrodský kanonýr Endál zaznamenal hattrick. Jak složité ho bylo bránit?
Ani jsem si nevšiml, že by všechny góly Brodu vstřelil právě Endál. Co si ale vybavuji, tak své situace řešil dobře a dokázal se prosadit.

Hrával jste za Třebíč, berete utkání s celky z Vysočiny prestižně?
Tyhle zápasy ani příliš neprožívám. V těchto střetnutích ale bývá dobrá atmosféra a člověk se nechá strhnout fanoušky. Proto utkání s těmito celky bývají aktivní a živé.

Proti Ústí nastoupil Miroslav Třetina, který na severu Čech minulou sezónu působil. Hecovali jste se před vzájemným zápasem?
Pozdravili jsme se. Třetina dokáže soupeře vyprovokovat, je to hráč, který zápasy prožívá. Dneska ale byl v klidu a myslím, že hrál dobře.

V sezóně už jste hráli s Boleslaví a Brodem, tedy se soupeři ze špici tabulky. Byly to skutečně nejtěžší zápasy?
Každé utkání je jiné, i duely se zdánlivě slabšími soupeři mohou být velmi těžké. Boleslav i Havlíčkův Brod prokázali svou kvalitu a potvrdili, že nejsou v tabulce nahoře náhodou. Těžko ale hodnotit, jestli s nimi jsme hráli nejtěžší utkání.

O víkendu nastoupíte v Mostě. Co od tohoto utkání očekáváte?
Nesmíme ho podcenit. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně, budeme hrát venku. Chceme dále předvádět svou hru.