Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Chybělo nám štěstí, smutnil Francouz
14.01.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Chybělo nám štěstí, smutnil Francouz

Ústí nad Labem - V první polovině soutěže oblékal severočeský brankář Pavel Francouz dres SK Horácké Slavie Třebíč, kde nastoupil ke čtyřiadvaceti utkáním. Nyní se místo Radka Fialy vrací zpět na ledovou plochu klubu, který vlastní jeho hráčská práva. K dalšímu utkání za Ústí nastoupil proti Jihlavě, mezi tyče se postavil i proti Olomouci, kdy třikrát kapituloval. A protože jeho kolegové v ofenzivě nedokázali vstřelit Moravanům jedinou branku, musel společně s týmem okusit hořkost porážky.

Dvacetiletému gólmanovi se střetnutí s Olomoucí nehodnotilo vůbec jednoduše, Slovan totiž nezískal jediný bod. Severomoravané tak loupili body ve Zlatopramen Areně i podruhé. "Bohužel se nám nepodařilo vytvořit nějakou akci, ze které by pramenil gól. Z naší strany to bylo hodně smolně sehrané utkání," litoval Francouz.

Jeho spoluhráčům v útoku se nepodařilo vsítit ani čestnou branku. "Chybělo nám pravděpodobně potřebné štěstíčko. Nebyli jsme také dostatečně důrazní," myslí si.

Na Olomouc se svěřenci kouče Rosola řádně připravovali, nakonec neúspěšně. "Zápas jsme rozhodně nepodcenili, čekali jsme s jakým přijedou hokejem, a to se potvrdilo. Pouze bránili a čekali na naše chyby," vyprávěl.

Hokejisté ze severu Moravy dokázali vyhrát ve Zlatopramen Areně i podruhé v tomto ročníku. Podle Francouze je to spíše náhoda, každé utkání se může vyvíjet jinak.

Po hostování v Třebíči se ústecký talent vrátil do kabiny Lvů. "Jsem rád, že jsem opět s kluky, je tu výborná parta a cítím se tu dobře," liboval si nejlepší brankář první ligy.

Nyní sehrají Lvi dvě klání venku, zajíždí do Berouna a Havlíčkova Brodu, poté hostí Chomutov. "Budeme tvrdě trénovat, snažit se vyhrát oba venkovní zápasy, abychom si před utkáním s Chomutovem zvedli sebevědomí, a pak ho zdolat v tradičním severočeském derby," představil plány týmu.

V následujících kolech se celky hrající na špici první ligy poperou o první příčku, která po celé play-off zajišťuje případný rozhodující sedmý zápas hraný doma. "První liga je vyrovnaná a může se stát podobná věc jako v extralize, že osmý vyřadí prvního. Každý se dá porazit. Budeme se ale snažit ze všech sil, abychom se na vrcholu udrželi, i když na postavení v tabulce tolik nezáleží," uzavřel reprezentační gólman mládeže Francouz.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan zvítězil podruhé v řadě. Doma dokázal přetlačit Havířov

Ú s t í n/L. - 5. kolo Chance ligy přineslo souboj domácího Slovanu a hostů z Havířova. Slovan... Celý článek

Z6: Slovan dlouho vzdoroval, ale nakonec to na Litvínov nestačilo

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase přivítali ústečtí mladíci Litvínov. Na vítězství s Teplicemi... Celý článek

Z6: Slovan si v prvním zápase poradil s Teplicemi

Ú s t í n/L. - 6. třída v prvním zápase na svém ledě přivítala Teplice. Zápas se jim velmi povedl,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv