Ačkoli sobotní zápas s Přerovem skončil po nájezdech pro Slovan neúspěšně, dlouholetý ústecký hráč v něm vstřelil hned dvě branky. Řeč je o útočníkovi s číslem 35, Janu Klozovi.

Proč myslíte, že se góly dostavily až ve druhé třetině zápasu?
Určitě to bylo trochu tím, že jsme příliš nehráli do útoku. Snažili jsme se, abychom nedostávali góly a to z toho důvodu, že v předchozích zápasech jsme jich dostávali hodně. Dnes jsme se chtěli trochu držet a zaměřit se na obranu. Možná nám tam směrem k soupeřově brance chyběla určitá síla, myslím, že jsme se drželi moc vzadu.

Co zapříčinilo tak náhlý obrat a následně Vaše dvě branky?
Šlo hlavně o to, že jsme začali hrát na tři lajny, trošku se zpřeházela sestava. V kabině jsme si řekli, že takhle to nejde, protože hrajeme doma a doma musíme vyhrávat. Věřili jsme tomu, že dneska vyhrát můžeme, ale bohužel se to nepodařilo.

Kde byl hlavní rozdíl ve vaší hře v předchozích venkovních zápasech, ve kterých padalo velké množství gólů, oproti dnešnímu domácímu zápasu?
Jak už jsem říkal – víc jsme se soustředili hlavně na obranu a nechtěli jsme inkasovat. Směrem dopředu to nebylo tak dobré, ale poslední třetinu jsme se už tlačili o něco víc do útoku a hned přišly góly.

Jak vznikly gólové situace, které jste úspěšně proměnil?
Říkal jsem klukům, abychom hráli blíž k sobě, protože jsme byli hodně roztažení po ledové ploše. Chtěl jsem, abychom byli blízko u sebe a to se povedlo. Najel jsem dopředu, dopadl tam puk, a tím, že jsme se drželi u sebe, jsem ho dostal do branky.

Jak se Vám hraje ve formaci, ve které momentálně jste?
Já jsem s Lozim (Marek Loskot) hrál už dříve v Litoměřicích a je to moc šikovný hráč, myšlenkově je mi hodně podobný. Takže to šlo hned lépe. Ale tady jsou všichni hráči skvělí, moc nezáleží na tom, jestli je se mnou na ledě ten, nebo onen. Hlavně jsem říkal, že do třetí třetiny musíme začít hrát blízko – aby se hráči navzájem zastoupili, když někam dopadne puk. Když jeden udělá chybu, aby tam hned byl někdo další, a abychom si mohli vedle sebe nahrát. Díky tomu padl jak první gól, tak ten druhý.