Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Chtěl bych fanouškům poděkovat za dosavadní podporu, vzkazuje Lukáš Volf
19.09.2018 | Filip Vlček (UNL)
Autor fotografie: Sporty Ústí

Chtěl bych fanouškům poděkovat za dosavadní podporu, vzkazuje Lukáš Volf

Ústí n/L. - Jediným úspěšným střelcem posledního utkání Slovanu proti Frýdku-Místku byl Lukáš Volf. V rozhovoru promluvil o jednobrankové prohře, přesilových hrách, sobotním utkání v Benátkách nad Jizerou nebo o příštím domácím soupeři.

Odehráli jste druhé utkání ve dvou dnech, tentokrát však bez bodového zisku. Co rozhodovalo o těsné porážce s Frýdkem-Místkem?
Měli jsme třetí utkání ve čtyřech dnech, samozřejmě to bylo fyzicky náročné, ale myslím si, že jsme si i ze zápasu s Frýdkem mohli nějaké body odnést. Rozhodlo samozřejmě to, že dali o gól víc než my. Nevím, jestli nám chybělo štěstí, umění síly nebo něco jiného, ale něco málo to zkrátka bylo.

Do druhého utkání jste vstoupili se třemi centry a osmi křídly. Vyhovovalo vám to, nebo naopak rychleji ubývaly síly?
Abych pravdu řekl, mně to vyhovuje, nevím jak ostatním, ale já jsem rád, když na led chodím častěji a jsem více ve hře. Je ale možné, že třeba ke konci nám chyběly síly, i když si to úplně nemyslím.

Všechny branky v utkání padly v přesilových hrách. Vy jste využili během dvou dnů celkem čtyři. Máte nacvičené nějaké signály?
Něco málo nacvičeného máme, ale budeme se muset na přesilovky více zaměřit. Je vidět, že rozhodují zápasy, a kdybychom proti Frýdku ještě nějakou proměnili, například tu 5 na 3, mohl mít zápas jiný vývoj.

V utkání jste vstřelil jedinou branku. Můžete nám popsat celou akci, jak vznikla?
Prohrávali jsme o dvě branky, chtěli jsme je napadat a donutit k chybám. Myslím si, že jsme u nich ve třetině dobře napadali, byly tam nějaké střely a Frýdek najednou měl v obraně zmatek. Vrdla (Daniel Vrdlovec pozn. redakce) vytáhl puk, vydali se na něj dva jejich beci a tak jsem zkusil zůstat před bránou, kde jsem byl sám. Vrdla to tam skvěle prohodil a já klasicky nejdřív trefil brankáře, protože poslední dobou bych nedal gól ani do fotbalový brány, ale puk z brankáře vypadl, tak jsem ho zkusil dorazit a naštěstí to tam padlo.

Ke konci zápasu jste uzamkli svého soupeře v obranném pásmu. Co chybělo k vyrovnávající brance?
Tam si myslím, že nám nechybělo mnoho. Chyběl nějaký odražený puk nebo trošku více klidu a šikovnosti. Možná až moc hráčů se cpalo do brány a tím jsme si ten prostor zavřeli, jak říkám, nevím, ale zkrátka něco tomu chybělo. Hlavně k této situaci nemuselo dojít. Jako třetí třetinu jsme měli hrát celý zápas.

V sobotu jedete do Benátek nad Jizerou, kde jste taky nějaký čas strávil. Těšíte se na utkání?
Ano, do Benátek se těším, pro mě je to zvláštní utkání, vždy hodně vypjaté. S některými kluky z Benátek jsem stále v kontaktu, takže se těším a věřím, že tam vyhrajeme.

Jakou hrou se chcete v Benátkách prezentovat, aby jste uspěli?
Myslím si, že poslední dvě utkání byla z našeho pohledu dobrá. A takhle nějak se budeme určitě chtít prezentovat i v Benátkách, hrát aktivně, tlačit se do brány, ... Jen doufám, že budeme mít víc štěstí a klidu na hokejkách. Dáme více gólů a vyhrajeme.

V pondělí přivítáte na svém ledě ještě minulou sezónu extraligovou Jihlavu. Na co se mohou fanoušci těšit?
Myslím si, že se můžou těšit na bojovné utkání plné soubojů a věřím, že bude mít utkání pro nás vítěznou tečku. Zároveň doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu a poženou nás za vítězstvím! Ještě bych chtěl fanouškům poděkovat za dosavadní podporu!

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv