PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 4. 3. 2020 od 18:00 hod.
Chci se prosadit ve Slovanu, říká nadějný obránce Vladimír Brož
14.01.2008 | Jan Feudall

Chci se prosadit ve Slovanu, říká nadějný obránce Vladimír Brož

Ústí n.L. – Je mu teprve osmnáct let a patří mezi stabilní beky v juniorech Ústeckých Lvů. Náleží také do širšího výběru trenéra reprezentační osmnáctky. A ještě v loňském roce stihl nastoupit v obraně extraligového týmu Ústeckých Lvů. Řeč je o talentovaném Vladimíru Brožovi, který je na samém startu své hokejové kariéry.

Jméno Vladimír Brož není pro příznivce žlutomodrých barev neznámé. Obrovitý muž s dobráckou povahou je kustodem a masérem Slovanu. Je docela možné, že se na střídačce při utkání brzy potká se svým synem. Vladimír Brož mladší je ústeckým odchovancem. Nastupuje v obraně juniorů Slovanu. Vraťme se na začátek jeho rychlého vzestupu.

V uplynulé sezóně byl jedním ze základních kamenů úspěšného týmu dorostu, který do poslední chvíle bojoval o play-off. Výrazné a stabilní výkony mladého zadáka nezůstaly bez povšimnutí trenéra juniorů Vladimíra Bednáře. Ještě loni kouč reprezentace do dvaceti let si vzal Brože na zkoušku, na několik zápasů. Projevenou důvěru lodivoda juniorky Vláďa Brož nezklamal a už v týmu zůstal. „V půlce sezóny si mě trenér Bednář vzal do týmu, ale jen na zkoušku. Měl jsem štěstí, že se mi dařilo a nakonec jsem v základní sestavě zůstal,“ popisuje vlastními slovy loňský posun Vladimír Brož.

Není zcela vyloučeno, že podobná situace může pro Brože nastat i v letošní sezóně. „S áčkem jsem začal trénovat zhruba před měsícem, moc si toho vážím,“ říká s děkovným výrazem ve tváři Brož. Na extraligovou premiéru u dospělých si ještě nějaký čas počká, ale už stihl nastoupit alespoň v přátelském duelu. Při zápase Lvů s reprezentací do dvaceti let. „I když to byl jen přátelák, jde pro mě o obrovskou zkušenost,“ cení si ústecký rodák. V samotném utkání nebylo k vidění v týmu Slovanu typické nasazení, ale i tak byl Brož šťasten, že mohl do utkání vůbec nastoupit.

V úvodu jsme zmínili, že Vladimír Brož patří do širšího týmu reprezentační osmnáctky. Pod trenérem Markem Sýkorou si zahrál v letošní sezóně při sérií utkání proti mladým Lotyšům. „Vše je rychlejší, hráči k tomu přistupují s větším nasazením. V týmu byla i celá řada kluků, kteří hrají mezi dospělými,“ přidal poznatky z reprezentace syn kustoda Slovanu.

Jak už to u mladých nadějí bývá zvykem, utkání bedlivě sledují zástupci zámořských klubů, kteří hledají vhodné adepty pro další sezóny. Oficiální skautská organizace NHL Central Scouting Service vydává pravidelně každý měsíc pořadí hráčů v Americe a v Evropě, kteří připadají v úvahu pro draft. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, bude Brož následovat cestu dalších ústeckých odchovanců. Adam Šaffer, Jakub Vojta, naposledy brankář Michal Neuvirth, ti všichni prošli draftem do CHL, tedy do nejvyšších kanadských soutěží juniorů, které tvoři OHL (Ontario Hockey League), WHL (Western Hockey League) a QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). Tento draft je až po výběru talentů do NHL a probíhá po internetu. V posledním vydání Central Scouting Service figuruje Vladimír Brož mezi hráči na 104. místě. „Samozřejmě budu během léta v očekávání, zda si mě nějaký klub vybere,“ těší se významnou událost.

Právě odchod mladých hráčů do zámoří je zase po výsledku reprezentační dvacítky opět aktuální téma. Vladimír Brož má ale jasno. „Pokud bych prošel draftem, rád bych zůstal v Ústí. Chtěl bych dosáhnout nějakého úspěchu s juniorkou a pravidelně trénovat s áčkem. A i si za Slovan zahrát,“ má o svých cílech konkrétní představu Vláďa Brož.

Vladimír Brož mladší vidí svého tatínka na zimáku každý den. Je totiž kustodem extraligového novice. Otec a syn se potkávají nejen doma „Je to fajn, že tu je táta. Když má čas, sleduje mě během tréninků a zápasů.“

Pokud bychom měli charakterizovat přednosti mladého beka, určitě musíme zmínit rozehrávku a přehled. Tuto pravdu dokládají i hokejové vzory Brože. „Ze Slovanu se mi líbí Andrej Novotný. Umí rozvážet puky, je to bek do přesilovky, má přesnou střelu. Z NHL je to Tomáš Kaberle a Niclas Lidström.“

V zápětí ale odhalil i hokejové vlastnosti, které v cestě za úspěchem musí vylepšit. „Musím být někdy na ledě rychlejší. Zapracovat musím i na střelbě,“ jmenuje „Brožka“ atributy, které dělají z průměrných beků lepší.

Hokej zabírá Brožovi většinu času, když má volno, nelení. „Po tréninku jdu do posilovny nebo na kolo. Doma se připravím do školy, mrknu na počítač a jdu spát,“ líčí denní rytmus.

Vladimír Brož mladší má všechny předpoklady, aby ústecký hokej měl dalšího hráče, který může brzy prorazit do velkého hokejového světa. Sledovat jeho nejbližší kariéru může být více než zajímavé.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

Slovan v prvním přípravném zápase nestačil na Kolín

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv