PŘÍP: HC Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín 1:3
Céčko bude nosit na hrudi Jaroslav Roubík, má jasno vůdce ústecké smečky Jiří Mička
08.07.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Céčko bude nosit na hrudi Jaroslav Roubík, má jasno vůdce ústecké smečky Jiří Mička

Ústí nad Labem – Ve středu 4. července 2012 se naposledy před třítýdenní dovolenou sešel výběr A-týmu. Jiří Mička, jeden ze členů trenérského tria Ústeckých Lvů, shrnul úvodní část letní přípravy, která probíhala na suchu. Hokejisté se opět sejdou ve středu 25. července 2012 a na led by měli podle plánu vyjet o pět dní později. Lvi trénovali společně, nikdo neupřednostnil individuální přípravu.

„Síly jsme nabírali osm týdnů, naposledy tuto středu. Každé pondělí, úterý a čtvrtek jsme trénovali dvoufázově, středy a pátky jednofázově. O středečních dopoledních byla na programu dne navíc posilovna. Tréninkové jednotky a plány, které jsme si naplánovali, se podařilo splnit. Navíc nám přálo počasí, a tak si myslím, že jsme na sezónu po fyzické stránce dobře připraveni,“ mínil sebevědomě šestatřicetiletý kouč.

„Nyní dostali hráči volno a další sraz máme až 25. července. Ještě před dovolenou absolvovali všichni hráči WINGATE testy. Podle výsledků jsem zaregistroval u kluků velké zlepšení, takže jsem spokojený. Poslední středu, čtvrtek a pátek aktuálního měsíce strávíme ještě trénováním na suchu. V pondělí 30. července nafasujeme věci a zahájíme druhou, pro hráče zajímavější, část letní přípravy. Ta bude probíhat pochopitelně na ledě,“ dodal jedním dechem spolupracovník Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše.

„Co se týká soustředění, uvidíme, jak to bude ve Zlatopramen Areně s ledem. Je velice pravděpodobné, že bychom na začátku srpna mohli jezdit trénovat na led do Děčína. To vše se teprve rozhodne během následujících dnů. Každopádně jsem uvítal zpestření v podobě fotbalového i florbalového zápasu. Pro kluky je dobré, že letní příprava není tolik monotónní. Jedná se i o určitý druh odreagování, i když jsme dvakrát prohráli,“ zavzpomínal Jiří Mička na první přátelské duely.

„K dispozici máme 25 hráčů, a to včetně tří brankářů (Vladislav Koutský, Zdeněk Orct, Michael Petrásek; pozn. red.). Zranění máme pouze lehčí, nic vážného. Všichni hráči by měli začátek druhé části stihnout. Při přípravných utkáních na ledě se projeví, kdo a jak makal. Ukáže se také, na jakých postech bude třeba posílit. Mám už i představu o kapitánovi týmu, bude to Jaroslav Roubík,“ řekl k hráčskému kádru bývalý trenér Hradce Králové Mička, který prožil na lavičce Východočechů krásných sedm let. Právě z krajské metropole Královéhradeckého kraje sám Mička Roubíka, jako svého svěřence, zná.

„Naše ambice jsou dané. Téměř suverénní by měla být v lize Mladá Boleslav, my se budeme chtít poprat o druhé místo. Našimi největšími soupeři budou Jihlava, Hradec Králové, Havlíčkův Brod nebo Olomouc, ale nepříjemné budou například i Benátky nad Jizerou. Nevadí nám, že se obnoví hraní o vánoční pauze. Pro lidi je to zpestření, mezi svátky se alespoň budou moct jít odreagovat na hokej. Neschází mi ani finále play-off, protože se rozšířila baráž. Systém širší baráže o extraligu se mi líbí, bude určitě spravedlivější,“ nechal se slyšet Mička, který již třikrát stanul proti Ústeckým Lvům v semifinále play-off. Ve všech třech případech ale odcházel z bitvy poražen.

„O své dovolené si zajedu na chatu, mám také ještě nějaké povinnosti. Možná si stihnu zajet s rodinou i do Itálie k moři,“ uzavřel nastíněním svých osobních plánů.

 
 
Aktuálně na webu

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

Slovan v prvním přípravném zápase nestačil na Kolín

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se... Celý článek

Do Ústí míří Kolínští kozlové

Ú s t í n/L. – Plánovaný zápas s Kladnem se musel zrušit kvůli pozitivnímu nálezu onemocnění... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv