OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Budou nabuzení jako blázni, předpovídá Koudelka
02.03.2005 | Karel Filas

Budou nabuzení jako blázni, předpovídá Koudelka

Ú s t í n/L. - V loňské sezoně hrál centra první útočné formace. Letos se po zranění dokonce pral o místo v sestavě. V play off přestože vede až čtvrtou řadu je jedním z nejproduktivnějších hráčů Slovanu. V posledním souboji s Mladou Boleslaví připravil Martin Koudelka vítězný gól pro Adama Šaffera, když u mantinelu oklamal protihráče a vyslal parťáka do samostatného nájezdu na Mensatora. Dnes by podobný kousek mohl Slovan posunout do finále.

„Nejde o osobní statistiky. Jde o to, aby to lajně fungovalo a hlavně mužstvu. Když se daří mužstvu, daří se lajně, máme jim co nabídnout, pak si říkáme, že ani nejsme až čtvrtá lajna, že týmu pomáháme,“ nezaměřuje se Koudelka na osobní produktivitu. Přestože nedostává tolik prostoru na kolik byl zvyklý například z loňska, bere svou úlohu v týmu zodpovědně a od trenéra dostává postupně více důvěry v klíčových situacích zápasu. V koncovce prvního zápasu se dostal mimo pořadí na led, aby vypomohl na buly. „Nechodíme na přesilovky, ale tady tím ukazujeme, že se taky prosazujeme. Musíme trenérovi dokázat, že to dokážeme a třeba budeme dostávat ještě víc prostoru,“ věří.

Jak hodnotíte dosavadní průběh série se Středočechy?
Obrovská dřina, bruslení, bruslení a zase jenom bruslení. V play off to jsou zápasy lítání nahoru dolů a ještě s tou Boleslaví, kde jsou samí rychlíci, je to jenom o bruslení.

Únavu ještě nepociťujete
Hraju čtvrtou lajnu. Zase tak často tam nechodím, občas i odpočíváme, takže já jsem zatím v pohodě. Navíc jsem byl letos zraněný, tak mám stále co předvést.

Zdá se, že jste správně načasovali formu…
Měli jsme ji celou sezonu. První zápasy byly nervóznější. Nyní již obrana a vše ostatní funguje a vše do sebe zapadá a výsledek je dva nula. Jako velkou sílu představují čtyři formace a navíc jedna celá ještě sedí a do sestavy se nevejde?
Obrovskou. Boleslav má ale také čtyři stejně vyrovnané jako my. Proti Kometě, která ve třetí třetině odpadala, Boleslav neodpadá. Je to o tom, kdo udělá méně chyb a my jich děláme zatím míň

Máte dvě výhry, počítáte s tím, že Boleslav vyřadíte…
Hradec taky vedl 2:0 a 3:2 prohrál. Musíme jít zápas od zápasu, ne abychom se uspokojili, že jsme vyhráli 5:1. To skončilo. Bude to nový zápas, budou nabuzení jako blázni. Budou mít plnej barák. Jestli vyhrajeme. 3:0. V pořádku. Když ne, musíme jít pořád dál.

Berete si s sebou věci na přespání?
Určitě. Bereme si, ale uvidíme. Budeme se snažit rozhodnout, ale jedeme dál.

Co od třetího zápasu čekáte? Změní Boleslav styl hry?
Bude to pořád stejné. Budou nás řezat a budou čekat, co jim to rozhodčí povolí. Oni jsou dost ostrý a sudí jim takovou hru buď povolí nebo nepovolí.

Když nepovolí?
Musíme se s tím porvat. Hokej hrajeme dlouho a nejsme žádné bábovky, abychom se tam sesypali, když do nás párkrát někdo bouchne.

Co říkáte na překvapivý vývoj série Budějovic s Chomutovem?
Chomutov má také zkušené hráče. Budějky za každou cenu musí. To je pro ně obrovský stres. Chomutov hraje bez nervů, navíc doma hrajou taky ostře a Prospalové to nemusí unést…

Koho byste si přál v případném finále?
Je mi to jedno. Narváno bude. Budějky by byly hezčí, ale je to jedno koho bychom měli říznout (smích).

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv