Ú s t í n/L. - Na kostce nad ledem svítila při severočeském derby s Litoměřicemi třicátá minuta. Slovan prohrával se svým rivalem o tři branky. V tu chvíli však zavelel svou brankou k obratu oblíbenec ústeckého publika Jiří Severa. Nakonec z toho byl pro forwarda s číslem 76 na zádech premiérový hattrick v Chance lize, a to do konce s přívlastkem čistý. Jak zhodnotil tento svůj počin a zároveň vítězství Slovanu si můžete přečíst v našem pozápasovém rozhovoru.

Jirko, gratuluji k vítězství. Jak byste zhodnotil vítězné derby s Litoměřicemi?
Po prví třetině jsme prohrávali o tři branky, tak to bylo složité. Nehráli jsme dobře, navíc jsme hráli hned v úvodu dvojnásobné oslabení. V kabině jsme si po první třetině řekli, že musíme začít bruslit, dohrávat souboje, hrát obětavě, pomoct Schwarzikovi (pozn. redakce: Marek Schwarz). To jsme začali plnit a myslím si, že jsme si nakonec dva body zasloužili.

Čím byl způsoben právě ten špatný start do zápasu? Ve druhé minutě dvojnásobné oslabení, nic příjemného na úvod utkání.
Nejprve tam byl vyhozený kotouč mimo hrací plochu. To se bohužel stane. Do tří jsme šli po faulu, což se samozřejmě nesmí stávat, nicméně i to je hokej. Bohužel jsme neubránili a nakonec nám Litoměřice odskočily na rozdíl tří branek. My jsme to však nevzdali.

Teď pojďme k Vašemu střeleckému koncertu. Vy jste Slovan svou brankou nastartoval a nakonec si připsal čistý hattrick. Pamatujete si, kdy jste naposledy vstřelil hattrick?
Pamatuju. Když jsem hrál druhou ligu v Táboře, tak jsem dával tři branky, ale v Chance lize to je premiérový hattrick. Jsem za něj moc rád, ale je to zásluha celé naší lajny.

Jak se právě zmíněný hattrick zrodil z Vašeho pohledu?
První branka byla v přesilovce, kdy mi to skvěle dal Tráva (pozn. redakce: Michal Trávníček)zpoza branky a já jsem to trefil z první, se štěstím to tam propadlo. Druhá branka byla v přečíslení třech proti dvěma. Pšenda (pozn. redakce: Tomáš Pšenička) ranou trefil obránce, odražený puk mi potom zase skvěle připravil Tráva a já to měl de facto do prázdné branky. Třetí branka, skákal jsem ze střídačky, dostal jsem to do brejku a povedl se mi blafák.

Právě u třetí branky, kdy jste srovnával skóre, jste si skvěle v blafáku poradil s brankářem Králem. Věděl jste dopředu, jakou zvolíte variantu zakončení?
Já jsem právě původně chtěl střílet, ale kotouč se mi postavil na hranu, skákal mi. Takže já myslel, že to přestřelím (smích). Nakonec jsem tedy naznačil, zvolil blafák a naštěstí to tam padlo.

Po Vaší vyrovnávací brance jste Litoměřice zatlačili do defensivy a chtěli zápas rozhodnout. Paradoxně jste inkasovali, ale znovu jste dokázali srovnat krok. Ukázala se morální síla, je toto třeba rozdíl oproti loňské sezoně?
Určitě. Nepoložili jsme to ani po inkasované brance a dokázali jsme vyrovnat, když jsme to opravdu urvali silou. To je přesně ono, co potřebujeme. Myslím si, že letos to bude super sezóna.

Kolik Vás bude dnešní hattrick stát peněz?
Myslím, že dost, ale popravdě to nevím, kolik to je. Ještě jsem tady hattrick nedal. Ale každopádně si myslím, že mě Brožák (pozn. redakce: Vladimír Brož) pořádně zkasíruje (smích).

Závěrečný dotaz. Jak je pro hráče nepříjemné, když se z důvodu pandemie mění soupeři, tak jako se to stalo právě ve včerejším případě?
Toto jsme věděli relativně dopředu, že Třebíč nepřijede. Ale pro každý tým jsou ty podmínky stejné. Taková je teď doba a každý tým se s tím musí poprat. Zásadní problém v tom nevidím.