Ú s t í n/L. - Ještě že mají Ústečtí Lvi ve svém středu “stoletý“ útok Janků-Pazourek-Antoš. Elitní ústecká formace opět úřadovala a v zápase se Znojemskými Orly zajistila pro Slovan alespoň bod. První gól trefil Pavel Janků, ten druhý, vyrovnávací, Andrej Novotný. “Škoda té přesilovky v prodloužení, mohli jsme to rozhodnout,” litoval slovenský bek nevyužité početní výhody čtyř proti třem, ve které domácí paradoxně inkasovali rozhodující gól zápasu.
Zápas Ústeckých Lvů se Znojemskými Orly nabídl dramatickou podívanou. Domácí se nejprve ujali vedení, aby o něj v průběhu zápasu přišli a alespoň bod zachránili až pět minut před koncem. ”Dneska jsme ztratili body. Musím ale uznat, že Znojmo hrálo výborně a zasloužilo si minimálně bod, bohužel si veze dva. Z naší strany to byl nešťastný zápas. Dneska jsme ale nepodali moc dobrý výkon. Vzhledem k tomu, že jsme pět minut před koncem prohrávali, tak jsme spokojení. Bod bereme, ale jsme zklamaní,” hodnotil zápas ústecký kanonýr Pavel Janků. O možnost získat i druhý bod se Ústečtí připravili díky nedobře odehrané přesilovce čtyř proti třem v prodloužení. ”Jirka Dopita tam výborně vybojoval puk v rohu a já jsem tam nepokryl najíždějícího obránce. Myslel jsem, že mu to nedá ale on mu to přihrál a Chmelíř to trefil úplně přesně. Bingo to nemohl chytit,” přihlásil se dobrovolně k rozhodující brance zápasu Janků a obdivně ohodnotil jejího spoluautora: ”Dopita je strašně platný. Vybojuje spoustu puků, odstaví si hráče. Nejde mu sebrat puk. Jeho jméno mluví za vše.”

Trochu zvláštní postavení ve hře ústeckého týmu mají přesilové hry. Zatím v každém utkání se Lvům alespoň jednu podařilo proměnit, zároveň se v nich však soupeři často dostávají do situací nebezpečných pro Přikrylovu branku. ”Nám se teď přesilovky moc nedaří. Sice z nich občas dáme góla, ale jinak se nám v nich nedaří. Momentálně ty přesilovky rozhodujou a potřebovali bychom si pomoci jedním až dvěma gólama z přesilovky na zápas. Pak by to bylo výborné,” přiznává problémy člen klubu ligových kanonýrů.
Pavel Janků i s celou první lajnou je však velkou oporou. Spolu s Davidem Pazourkem okupují třetí, resp. čtvrtou příčku kanadského bodování extraligy! ”My máme teď štěstí. Šlape nám to, rozumíme si a jsme za to moc rádi. Za chvíli to může jít někomu jinému,” doufá ústecká desítka. Zatímco minulou sezónu se mu zdaleka tolik nedařilo, v té letošní extraligové září. ”Já jsem za to strašně rád. Pravděpodobně to bude tím, že jsem téměř pořád hrál extraligu a ten extraligový hokej mi prostě víc vyhovuje. V první lize se hraje jinak. Mě vyhovuje hrát více v rychlosti, na jeden dotek a to se v první lize nehraje,” říká osmatřicetiletý Pavel Janků.

První branku v dresu extraligového nováčka zaznamenala proti Znojmu hlavní letní posila do zadních řad Slovanu Andrej Novotný. ”Celý první útok tam odvedl dobrou práci. Milan Antoš tam vybojoval puk, Pavel Janků s Davidem Pazourkem si ho vyměnili a já jsem vlastně dorazil střelu. Těžil jsem ze souhry celého útoku,” popsal svou vyrovnávací branku na 2:2, která zajistila Slovanu jeden bod. ”Vzhledem k vývoji zápasu jsme s bodem spokojení. Škoda té přesilovky v prodloužení, mohli jsme to rozhodnout. Je to velká škoda. Ale kdyby nám někdo v patnácté minutě řekl, že získáme bod, tak bychom byli určitě rádi,” říká Novotný.
Podobně jako Janků, byl i slovenský bek zklamán ze ztráty zápasu při vlastní přesilovce. ”Musíme se na to zaměřit v tréninku. Je to smůla. Nerozebrali jsme si dobře hráče v naší třetině a byl z toho gól. Nesmíme tolik váhat se střelbou. Ono je to ale někdy těžké, když proti vám jde velký hráč, jehož je těžké obstřelit. Chyba byla určitě v tom, že jsme puk ztratili a pak v tom, že jsme si nerozebrali hráče v naší třetině,” analyzuje situaci dlouholetý pardubický hráč.
A jak hodnotí Andrej Novotný svoji aklimatizaci v týmu Lvů? ”Už jsem se trošku rozkoukal a uvidíme, co čas přinese dál. Mě se tu líbí, jsem tu spokojený a určitě budu chtít svoje výkony ještě zlepšit.” Zatím je jeho setrvání v Ústí plánované do konce ledna. ”Dál to bude záležet na více okolnostech. Jaký bude zájem Zlína, jaký bude zájem Ústí, jak se bude dařit mě. Teď to neřeším a nechávám to a na tom, jak bude vypadat moje hra, jak bude kdo se mnou spokojený a kdo mě bude chtít,” nechává své budoucnosti volný průběh.