Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Blafák mi vyšel, říká Martin Tůma
08.01.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Blafák mi vyšel, říká Martin Tůma

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté prohospodařili dvoubrankové vedení. Proti Kladnu sahal Slovan po bodovém zisku, ale vinou třetí třetiny všechny body získalo Kladno. Střelec prvního gólu Ústí po utkání přiznal, že náskok Slovanu uškodil.

Jak byste zhodnotil utkání proti Kladnu?
Pochopitelně, že dobře se nehodnotí. Poslední dobou jsme nepodávali špatné výkony, chtěli jsme prodloužit sérii výher i na zápas s Rytíři. Kladno mělo od prvních minut lepší pohyb, bylo živější, lépe kombinovalo. Vypracovalo si větší šance než my, bylo celý zápas lepší.

Vstřelil jste první branku zápasu, mohl byste ji popsat?
Naši obránci rozehrávali ve středním pásmu. Puk se dostal do míst, kde jsem byl. Málem jsem se tam srazil s Kubou Planým (smích). Vzal jsem si puk a chtěl jsem vystřelit přes obránce, kotouč nějak uskočil a najednou jsem byl za beky. Pak jsem udělal blafák a překonal jsem brankáře. Řekl bych, že mi ke gólu pomohla souhra několika náhod.

Přišlo mi, že jste se zakončením moc nepospíchal a čekal jste na odkrytou branku.
Nejprve jsem měl puk na bekhendu, takže jsem ho táhl na forhend, a pak jsem zakončoval. Díky pohybu brankáře jsem měl prostor u tyčky volný.

Slovan vedl 2:0, ale nevybojoval ani bod. Čím to je způsobené?
Myslím si, že nám dvoubrankový náskok v tomto zápase uškodil. Začali jsme se bát o výsledek a dělali na ledě zbytečné věci. Kladnu výrazně pomohl gól, který vstřelilo před koncem druhé třetiny. Začalo hrát lépe a nás to hodně srazilo.

Co vám řekli trenéři po zápase?
Pověděli nám, že to bylo sice odmakané utkání, ale Kladno bylo lepší. Dělali jsme zbytečné individuální chyby, což se pak podepsalo na výsledku.

Co byste vzkázal fanouškům?
Děkujeme jim za podporu, na zápas proti Kladnu jich přišlo více, než obvykle chodí.

Přijde mi, že zápasy proti týmům z horních pater tabulky se vám daří více než proti týmům, které jsou okolo vás. Vidíte to podobně?
Je to možné. Chceme se vždy soustředit na dobrou obranu, nechceme zbytečně propadat, a tak nabízet šance soupeřům. Možná nás ty týmy podcení, hrajeme defenzivně. Čekáme na brejky a některé z nich dokážeme proměnit. Důležité také je, aby náš gólman podal výborný výkon.

Aleš Stezka již několikátý zápas chytal výborně, proti Kladnu 50 zákroků…
Chytá parádně a potvrzuje svou kvalitu. Věřím, že se mu bude dál dařit. I díky němu máme v zápasech naději na bodový zisk. Můžeme se na něj spolehnout.

Odpoutali jste se od posledního místa, což je také pozitivní, že?
Jsme rádi, že se začalo vyhrávat a daří se nám. Doufáme, že zbylé zápasy zvládneme a získáme další body. Uděláme pro výhry maximum.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv