Přijel, odehrál a vyhrál. Tak nějak by se dal popsat příběh Jakuba Mušky, který do Slovanu přichází z Vrchlabí, kde byl na hostování z Mountfieldu HK. Hned ve svém premiérovém zápase za nový klub vstřelil branku a nastartoval obrat ve skóre. Slovan prohrával 0:2, nakonec se mohl radovat z výhry 3:2 v prodloužení.

Jak se zrodilo vaše angažmá v Ústí?
V pátek večer, když jsem přijel do Vrchlabí na trénink, za mnou přišel pan Jakubec a říkal mi, že se domluvil s Ústím. Já půjdu do Slovanu a Martin Vágner do Vrchlabí. Podle dohody bych měl být ve Slovanu do konce ledna, a pak se uvidí. V pondělí ráno jsem dorazil do Ústí a absolvoval jsem program s týmem.

Přicházíte z druhé ligy. Jak se vám tam hrálo?
Dobře. Buď tam jsou týmy, které mají zkušené starší hráče, kteří svou kariéru dohrávají, a nebo hrají týmy s převážně mladým kádrem. Je to moje první seniorská sezóna, takže se dospělému hokeji teprve učím.

Stačil jste před zápasem poznat spoluhráče?
Před zápasem jsme si jen podali ruku, více jsme toho nestihli. Spoluhráče jsem poznával až během zápasu. Z dřívější doby jsem znal jen Jakuba Merta, ostatní hráče jsem viděl poprvé. Pomohl mi se zde zabydlet, ukázal mi, kam se dá zajít na jídlo a podobně. Je to můj průvodce po Ústí. Kluky postupně poznávám, zdá se, že je zde velmi dobrá parta.

Odehrál jste první zápas v Chance Lize. Jak se hrálo?
Ráno jsem vstával v pět hodin, takže to byl pro mě dlouhý den. Postupem času jsem se dostával do tempa a hrálo se mi dobře. V první třetině nám to moc nešlo. Od poloviny druhé části byl výkon lepší a bohudík jsme otočili vývoj zápasu a vyhráli v prodloužení.

Vstřelil jste branku. Mohl byste gólovou situaci popsat?
Byla to klasická situace v útočném pásmu, s Peterem Jánským jsem si vyměnil puk. Zavřel jsem oči, praštil jsem do puku a byl z toho gól (úsměv).

Premiérový zápas za Ústí a hned gól. Kolik bude stát?
To nevím, snad bude levný (smích).

Hrál jste s úplně novými spoluhráči, jaké to bylo?
Postupně si na sebe zvykáme a v průběhu zápasu to bylo lepší a lepší. Nastoupit takhle do utkání je možná lepší než spolu dva měsíce trénovat.

Co rozhodlo utkání proti Frýdku-Místku?
Přišlo mi, že ve třetí třetině jsme diktovali tempo hry. Soupeř se dostával do šancí jen z brejků. Po zápase nám trenéři poděkovali, že jsme dokázali otočit zápas a vyhráli jsme v prodloužení.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.