Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Angažmá v Ústí mi pomůže, říká Štěpán Lukeš
26.11.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Angažmá v Ústí mi pomůže, říká Štěpán Lukeš

Ú s t í n/L. - Čtvrtého brankáře vyslal ústecký Slovan do branky v letošním ročníku Chance Ligy. Chomutovský Štěpán Lukeš si v premiérovém startu ve žlutomodrém dresu připsal 28 úspěšných zákroků a jen jednou inkasoval. Pomohl Slovanu k výhře 5:1 nad Kadaní.

Jak se zrodilo vaše ústecké angažmá?
Chomutovský trenér, pan Růžička, mi ve čtvrtek řekl, že půjdu do Ústí. V pátek ráno jsem s týmem Slovanu absolvoval první trénink, v sobotu ráno rozbruslení a nyní zápas.

Cítil jste nervozitu před premiérovým startem za Slovan?
Trochu nervózní jsem byl. Věděl jsem, že budu chytat proti Kadani, za kterou hrají hokejisté, které znám. Jedno jméno za všechny – Roman Chlouba. Toho můžete znát, jak dlouho chcete a stejně nevíte, jak zakončí. Docela jsem nad tím přemýšlel. Po několika zákrocích to už bylo v pohodě.

Jak se vám chytalo?
Začátek byl krušný, první střela se otřela o břevno. O něco později Kadaň dvakrát ujela a vystřelila z kruhu. Byl to ostrý start do zápasu. Pak se to už uklidnilo.

Slovan hrál dvakrát oslabení tři na pět. Tým jste podržel…
Trhači mají v týmu pět útočníků, kteří mohou v přesilových hrách zakončovat a rozhodovat. Všechny tyto hráče měli v první formaci a hráli to přes Lukáše Klímu. Myslím si, že to je chyba. Pokud tým hraje přesilovku přes jednoho hráče, není těžké to přečíst a pohlídat si to.

Jak to budete mít dál? Budete trénovat a hrát zápasy v Ústí?
Vůbec nevím, jak to se mnou bude dál. Myslím si, že se ve Slovanu budu nějak točit s Alešem Stezkou. Každopádně zápasy za Ústí si užívám, jsem rád, že jsme vyhráli nad Kadaní a opustili poslední místo v tabulce. Utkání mi vyšlo, věřím, že výkony Slovanu budou lepší a lepší.

V Chomutovské brance je Peters. Bude se přes něj těžké dostat do brankoviště?
Je to tak, nic snadného to nebude. Nicméně díky angažmá v Ústí můžu odstraňovat nedostatky, dostanu se do zápasového tempa, což je pro brankáře vždycky dobré.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan doplňuje kádr o další hráče

Ú s t í n/L. - Vedení Slovanu se pro příští sezónu dohodlo na spolupráci s brankářem Petrem... Celý článek

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv