CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Alinč míří do Slavie. Nastoupí už v pondělí?
19.11.2011 | Martin Pešout

Alinč míří do Slavie. Nastoupí už v pondělí?

Ú s t í n/L. - Vynikající formy ústeckých hokejistů si všímají i kluby z extraligy. Trenér Slavie Vladimír Růžička například už před nedávnem využil služeb Miroslava Třetiny. Pravděpodobně se k němu připojí i Jan Alinč! „V neděli jedu na Slavii na trénink,“ říká ústecký útočník.

Devětatřicetiletý forvard prožívá letos perfektní sezónu. Se sedmadvaceti body vévodí klubovému kanadskému bodování. A po několika sezónách se nejspíš vrátí na extraligovou scénu. „Pojedu na trénink a v pondělí už možná naskočím do zápasu s Libercem,“ odkrývá svůj program produktivní forvard.

Alinč tak možná zažije návrat do Slavie. Po devíti letech! V sešívaném dresu působil naposledy v sezóně 2001-2002. „Zatím není nic jistého, záleží, co domluví manažer. Bližší informace nemám. Každopádně by bylo zajímavé si zahrát třeba proti Petru Nedvědovi,“ usmívá se.

„Slavia potřebuje pomoci, shání hráče. A pro hokejisty z nižší soutěže je zajímavé zahrát si v extralize. Pro případnou baráž nám pomůže, že si dopředu vyzkoušíme extraligovou hru,“ tvrdí.

Kvalitní výkony Ústeckých Lvů neunikly extraligovým klubům. Střeleckou formu například chytil Zbyněk Hampl, který se v posledních zápasech rozstřílel v Třinci. „Je dobře, že se dostal do optimální pohody,“ pokyvuje Alinč.

Hampl ovšem chyběl v posledním vystoupení Slovanu proti Kadani, ve kterém si žlutomodří připsali další tři body. „Máme už náskok třinácti bodů na druhé místo, což je velmi příjemné. Ale zatím to nic neřeší. Nálada je ovšem výborná, šlape to,“ pochvaluje si Alinč.

„Vyhráli jsme vcelku přesvědčivě, ale objevily se okamžiky, kdy jsme polevili. A skvěle nás podržel brankář Orct. Vychytal tři až čtyři góly. Soupeř nebyl slabý,“ hodnotí ústecký tahoun.

Chystaný Alinčův přechod do Slavie potvrdil i generální manažer Ústeckých Lvů Robert Kysela: „Honza by měl v pražském klubu působit na střídavé starty,“ upřesnil.
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv