Chance Liga: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 12. 2020 od 18:00 hod.
Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze
22.10.2020 | Jiří Cícha
Autor fotografie: Sporty Ústí

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si hráči nemohli nazout brusle, ale pouze jen tenisky, se kterými trénovali na umělé ploše s kondičním trenérem Jakubem Jirglem. Po tréninku jsme vyzpovídali útočníka Aleše Furcha, který se těšil na své spoluhráče.

Po dlouhé době jste se sešli ke společnému tréninku, jaké to bylo?
Byl to příjemný pocit se zas sejít se spoluhráči a společně si zatrénovat. Je to mnohem lepší, než chodit sám bez společné party. Já se ale hlavně těšil na tu srandu, co tady je, to jen tak člověk doma nezažije, ale hlavně mu to zlepší náladu.

Jak Vám vyhovuje suchá příprava v porovnání s tou na ledové ploše?
Tak asi jako každému mi to není úplně příjemné, ale bohužel se teď nedá nic jiného dělat, než se připravovat alespoň takhle, takže jsem vděčný i za takovouto přípravu. Samozřejmě se to ledu nevyrovná, ale strašně se těším, až se rozvolní opatření a budeme zas moc vyjet na led a hrát zápasy.

Na co vše jste se po delším tréninkovém výpadku zaměřili?
První trénink po delší době byl takový volnější, přeci jen jsme měli desetidenní karanténu, takže jsme šli do tréninku zase od znova, takže nic příjemného. V tréninku jsme se zaměřili na výbušnost a krátké starty, odhody medicimbalu, a na závěr byl kruhový trénink. Nic, co by se nedalo zvládnou po této delší pauze, ale určitě budeme přidávat, abychom byli pořádně připraveni na zápasové vytížení.

Jaký máte naplánovaný další tréninkový proces, a co Vás čeká?
Zatím máme plán jen do pátku, jelikož nikdo neví, jak se bude tato situace dál vyvíjet. Je těžké a myslím si, že i zbytečné udělat dlouhodobější plán. Pravděpodobně budeme navazovat na to, co jsme dělali při prvním tréninku, akorát podle mě půjdeme do vetší intenzity.

Myslíte si, že dokáže příprava mimo led alespoň v nějaké míře nahradit tu na bruslích?
Tak určitě to nějak nahradí přípravu na ledě. Sice to není úplně stejné, ale lepší, než být jen doma a mít volno. Člověk se musí nějak udržovat, i když není v zápasovém vytížení, takže jsem rád, že trénujeme alespoň takto.

Měli jste nějaké individuální plány na doma nebo se každý připravoval podle sebe?
Nikdo nemohl nic moc dělat a ty co mohli, tak buď trénovali společně nebo měli svůj program. Někteří měli také individuální program od našeho kondičního kouče (Jakub Jirgle pozn. redakce). Myslím si, že nikdo nezahálel.

Co jste v době bez tréninků a zápasů dělal? Nenudil jste se?
V době bez tréninku jsem si užíval čas s rodinou. Rád jezdím na kole, takže jsem často chodil s kamarády a rodinou na kolo a 2x týdně s bratrancema na kruháč. Když nebyla žádná sportovní aktivita, tak jsem si krátil čas hraním na PS4, takže nuda spíš nebyla, ale určitě je lepší trénovat, než se jen takhle udržovat doma.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Těžký program pokračuje, Slovan míří do Sokolova

Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté odehrají ve čtvrtek další zápas Chance ligy. V rámci 10. kola... Celý článek

Všude jsme byli pozdě, řekl po prohraném zápase Jiří Severa

Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan se po koronavirové pauze zatím trápí. Ze tří zápasů nedokázal získat... Celý článek

Hokejová Plyšákománie vynesla 302 plyšáků pro charitu

Ú s t í n/L. - V minulém týdnu měli fanoušci příležitost donést hračky na pokladny zimního... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv