Chance Liga: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Adam Šaffer: Jsem rád, že jsem se mohl vrátit
26.10.2008 | Jan Horák

Adam Šaffer: Jsem rád, že jsem se mohl vrátit

Ú s t í n/L. - Po sobotní výhře se určitě více než jindy skloňovalo jméno Šaffer. Tentokrát však ne ve spojení s bývalým šéfem klubu, ale jeho mladším bratrem, který se vrátil a hned v prvním domácím zápase skóroval. „Chci být platným členem mužstva,“ přeje si navrátilec Adam Šaffer. To Dušan Salfický bezesporu oporou je a nejen při děkovačkách po zápase, ačkoliv ta proti Brnu byla obzvlášť vydařená. „Diváci byli skvělí,“ vysekl poklonu fanouškům Slovanu.

Se Lvem na prsou vyjel na led už před týdnem v Mostě. Ve Zlatopramen Areně se však ukázal fanouškům až v sobotu proti Kometě. Hokejový osud nepřivedl Adama Šaffera do Ústí poprvé, zdejší rodák se zkrátka domů vrací rád. „Jsem rád, že jsem se mohl vrátit zpátky a budu dělat všechno pro to, abych byl platným členem mužstva,“ přeje si Šaffer.

Návrat do Ústí se však nerodil lehce, po loňské sezoně se zdálo, že Šaffera diváci v ústecké aréně jako svého už nepřivítají. „Bylo to složitější a už bych to nechtěl rozebírat. Na měsíc jsem byl na rozehrání v Berouně s tím, že se uvidí, co bude dál. Vedení rozhodlo, že se vrátím, a tak jsem tady.“

V prvním domácím utkání se forvard s 19 na zádech předvedl stylově. V úvodu prostřední části pláchl brněnské obraně a brankou na 2:1 překlopil vedení na stranu žlutomodrých. „Musel jsem to sebrat bekovi, zakončoval jsem v pádu. Bylo to trochu se štěstím,“ oddechl si ústecký rodák. Jeho branka aspirovala na rozhodující zářez zápasu, Kometa ovšem byla proti a těsně před konce vyrovnala. „Byla to škoda. Ale důležitý je mužstvo a ty dva body pro nás,“ dodal.

Pochvaly na úroveň utkání mezi vedoucími celky soutěže se nesly ze všech stran, výjimkou v tomto nebyl ani Šaffer. „Zápas měl parádní tempo, bylo tam spousta osobních soubojů, brankáři chytali perfektně na obou stranách. A je skvělý, že jsme vyhráli my.“

Vítězstvím proti Kometě Lvi zakulatili svou úctyhodnou sérii výher na deset a proti druhému celku ligy potvrdili své vedoucí postavení v soutěži. „Sezona je dlouhá. Je třeba se dívat dopředu, nesmíme se nechat ukonejšit,“ upozorňuje bývalý Slávista.

Na důležité výhře má svůj zásadní podíl. V první třetině parádními zákroky držel agilní střelce Komety v šachu, v penaltách je doslova vymazal. Přesto provázely Dušana Salfického na pozápasové cestě do kabiny smíšené pocity. „Radoval jsem se o bod míň. Protože si myslím, že jsme na ty tři body mohli dosáhnout. Taková branka zamrzí,“ vzpomínal brankář na nešťastný gól z 57. minuty, jenž poslal Lvy místo ke třem bodům do prodloužení.

Přesto po závěrečném hvizdu Salfický slavil. V nájezdech proti brněnským exekutorům s přehledem obstál a vedle dvou bodů se mohl těšit z parádního představení, o které se zasadily oba celky. „Dá se říct, že to byl extraligovej zápas. Kometa je hodně kvalitní mužstvo. Je radost hrát takovej zápas,“ pochvaloval si „Salfa“.

Již tradičně po domácím úspěchu dirigoval Salfický vítězné oslavy, tentokrát za vydatné asistence valné většiny spoluhráčů. „Já jsem šel pro ně do kabiny, abych je vytáhl zpátky, ale šli sami. Byla skvělá návštěva a atmosféra byla vynikající,“ rozplýval se brankář. Vítěznou show osvěžil nezvyklou ozdobou, to když si na hlavu narazil stylové sombrero. „Sombrero mám od kamarádů. Jednou při večeři s nima jsem říkal, že jestli příště vyhrajeme, tak s ním vyjedu. Vzali mě za slovo a poslali mi ho na zimák. Jestli se bude dařit, budu ho nosit dál,“ slíbil rodák z Chrudimi.

Stejně jako Šaffer i ústecký klenot mezi třemi tyčemi zůstává po desáté výhře v řadě nohama pevně na zemi. „Je to nepodstatný, je teprve 17. kolo. My hlavně musíme nabrat sebevědomí proti soupeřům, jako je Kometa. Protože podobně budou vypadat zápasy na konci sezony a v play-off. Takový zápasy jsou velice důležitý pro psychiku.“

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První třetina rozhodla o prohře v Sokolově

S o k o l o v - Hrůzostrašná dvouminutovka v půlce první třetina rozhodla o další prohře... Celý článek

Před Vánoci můžete nakoupit ve fanshopu, pořiďte dárek pod stromeček!

Ú s t í n/L. - Kamenná prodejna fanshopu musela být kvůli plošným vládním nařízením dlouho... Celý článek

Těžký program pokračuje, Slovan míří do Sokolova

Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté odehrají ve čtvrtek další zápas Chance ligy. V rámci 10. kola... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv