PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
S Berounem se blamáž opakovat nebude, slibuje Slížek
18.12.2005 | Jan Horák

S Berounem se blamáž opakovat nebude, slibuje Slížek

Ú s t í n/L. - Ústecká pevnost poprvé padla. Ovšem nestalo se tak po vyrovnané bitvě favoritů nebo souboji se soupeřem ze stejných pater tabulky. Tábor Ústeckých Lvů vyplenil nováček 1. ligy a nejvážnější kandidát na boje o udržení - Jindřichův Hradec. Tým z jihu Čech jako jediný našel letos recept na Slovan hned ve dvou utkáních, jeden z tahounů Lvů Ladislav Slížek by ale o nově vzniklém komplexu se štítkem "Jindřichův Hradec" nehovořil. Na druhé straně si bilanci svého týmu s lídrem ligy může naplno vychutnávat autor rozdílové branky David Kupec.

Jindřichův Hradec se pomalu může honosit titulem “kat Ústeckých Lvů“. Forvard domácích Ladislav Slížek má však mnohem prozaičtější vysvětlení druhé ostudy režírované mančaftem od rybníku Vajgar. “My jsme začali hodně smolně, dvěma lacinými góly, a ve zbytku zápasu veškeré naše úsilí přerůstalo v křeč. Přes jejich brankáře jsme se nedokázali prosadit..., jednoduše jsme se trápili celé utkání a protrápili jsme se až do úplného konce,“ klopí oči letní posila.

S přibývajícím časem, nulou na kontě vstřelených branek a dvojkou na kontě obdržených, se na hokejky domácích vkradla nervozita, která Lvům často znemožňovala efektivní řešení vyložených příležitostí. “Jednoznačně to souviselo s tou naší křečí, nejspíš jsme si pak přestali i věřit, přestože důvod k tomu nebyl. Tabulku vedeme o parník, ale dneska nám prostě nevycházelo nic. Měli jsme to všechno zjednodušit, směrovat rovnou do branky, ale řešili jsme to zbytečně komplikovaně,“ přemítá bývalý slávista.

Právě Slížek se mohl stát spasitelem domácích, když se v 56. minutě nadechoval k sólovému úniku, jeho šanci ale zmařil nečekaný hvizd z úst hlavního arbitra. “U mantinelu, když jsem odebíral obránci puk, jsme se střetli holemi. Já jsme ho možná vzal ještě přes ruku, i když si nejsem moc jistý. On pak zakřičel na rozhodčího, který to ani neviděl. Sudí by nejspíš nechal hru plynout dál, ale tím, že jsem mohl jet sám, se asi lekl a písknul to,“ vybavuje si zpětně kritický moment centr druhé lví lajny.

Včerejší zápas ukončil úspěšnou spolupráci Slížek - Eiselt, jíž přetrhlo ukončení měsíčního hostování bývalého Slížkova parťáka z Berouna. Na pravém křídle se tak vedle Slížka proháněl navrátilec Milan Buďa, jenž po své medvědí anabázi přibyl do skupinky útočníků, s kterými si Slížek při svých ofenzivních rejdech “podal ruku“. “Já jsem na změny kolem sebe celkem zvyklý, protože u mě se spoluhráči střídají poměrně často. Venca je tedy zpátky v Berouně, na jeho místě je Milan, což je kvalitní hráč, takže si určitě nestěžuju,“ nevidí probém ve spolupráci s Milanem Buďou sympatický útočník.

S Václavem Eiseltem se Slížek na ledě přeci jen potká a to vcelku záhy. V pondělí bude moct poznat Eiseltovo umění i z druhé strany barikády, stěžejní je ale pro Slížka samozřejmě výsledek pikantního střetnutí. “V pondělí půjdeme na vítězství, dvě blamáže za sebou si nemůžeme dovolit. Doufám, že Jindřichův Hradec byl poslední zaváhání. Jdeme dál, házíme to za hlavu a budeme se soustředit na další zápasy, nemá cenu dělat paniku. Těžko se dá popírat fakt, že se nabízí, že jsme Hradec podcenili nebo že nám chyběla motivace, ale tak to není. Ze předvedený výkon se stydíme, to je jasné, fanouškům se v pondělí omluvíme přímo na ledě,“ naráží na příští měření sil s Medvědy z Berouna Ladislav Slížek.


Z týmu Jihočechů měl po zápase důvod k nejširšímu úsměvu David Kupec, z jehož dílny vyšel vítězný gól. Šťastný střelec si je však vědom, že se o jeho úspěch zasadila rozhodující měrou paní Štěstěna. “Je pravdou, že u té gólové akce jsem měl veliký kus štěstí, tam se to ode mě prakticky odrazilo do branky. Dalo by se nejspíš mluvit o hodně šťastné náhodě,“ zářil spokojeností Kupec.

Jindřichův Hradec ovšem do Ústí hrát na náhodu rozhodně nepřijel, taktika Jihočechů byla před střetnutím stanovená naprosto jasně. “Měli jsme od trenéra pokyn zkusit na domácí od začátku vlítnout. Především si myslím, že nás Slovan podcenil, alespoň v prvních minutách. Z toho jsme pak vytěžili oba šťastné góly, ačkoliv jsme měli i nějaké standartní šance,“ analyzuje utkání nejproduktivnější forvard Vajgaru.

V prostřední části musel několikrát zatáhnout za záchrannou brzdu hostí brankář Kučera, kterého Lvi počastovali řádnou sprškou střel. “Řekl bych, že o to se trochu postaral i hlavní rozhodčí. Faulovalo se na obou stranách, ale za katr jsme chodili jen my. A vzdorovat v oslabení takovému mančaftu, jakým je Slovan, stojí pěknou porci sil,“ hledá příčiny ústeckého presu bloňdatý štírek.

Ke konci utkání si Lvi ve snaze o vyrovnávající trefu počínali často za hranicí pravidel, avšak naštěstí pro Slovan se žádné útočné rodeo kolem Sáblíka nekonalo. “I v našich přesilovkách bylo prioritou neinkasovat, hrát dozadu a uhlídat si vítězství. Pro nás mají tři body venku cenu zlata, takže jsme nechtěli riskovat,“ objasňuje Kupec neefektivitu početních výhod hostí.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

Miroslav Mach: Příprava probíhá dle plánu

Ú s t í n/L. - Trenéři A týmu jsou s probíhající přípravou spokojeni, litují odložených utkání s... Celý článek

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv