PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Ústečtí Lvi na Duklu tentokrát jako lídr
09.12.2005 | Jan Horák

Ústečtí Lvi na Duklu tentokrát jako lídr

Ú s t í n/L. - K prvnímu vzájemnému utkání v letošní sezóně zajížděl Slovan do Jihlavy za tehdejší špičkou ligy. Karta se však obrátila a nyní je to Dukla Jihlava, která bude muset v domácím prostředím čelit týmu, jenž sedí na trůnu druhé nejvyšší soutěže. Dukla se ovšem v posledních třech domácích zápasech vypořádala se soupeři na výbornou, jestli tedy narazí ústecká kosa na jihlavský kámen, poznáme v sobotu 10. prosince od 17:30 hod.

Porovnání týmů

14-1-1-2-11 celková bilance 20-1-3-1-4
4-1-0-2-7 zápasy venku 7-1-1-1-4
10-0-1-0-4 zápasy doma 13-0-2-0-0
5. postavení v tabulce 1.
47 získané body 66
66:58 skóre 94:46
3 utkání bez vstřelené branky 1
5 utkání se shut-outem 4
5:2 (Sareza Ostrava) nejvyšší výhra 5:0 (J. Hradec)
0:4 (Chomutov) nejvyšší prohra 0:3 (J. Hradec)
O. Bakus; 30b (12+18) nejproduktivnější hráč D. Pazourek; 29b (11+18)
O. Bakus; 12 nejlepší střelec D. Pazourek; 11
O. Bakus; 18 nejvíce asistencí D. Pazourek; 18
R. Hlouch; 81 nejtrestanější hráč J. Klobouček; 58
J. Suchan - 93,63% úspěšnost brankáře J. Zikmund - 94,72%
J. Suchan - 1,86 průměr inkas. branek J. Zikmund - 1,29
24 góly v přesilovkách 28
17,91% využití přesilovek 19,86%
2 góly v oslabení 4
8,05% střelecká úspěšnost 8,88%

Dosavadní průběh sezony

Dukla věru nezačala sezónu špatně, z piedestalu ligy ji sestřelili až ve 4. kole Ústečtí Lvi. Jihlavští nadále sbírali body s železnou pravidelností, doma ani za humny jich soupeřům příliš nedopřávali a první kvartál soutěže ukončili s pomyslným bronzem na krku.
Soukolí Dukly začalo výrazněji zadrhávat na sklonku října, kdy porážka 1:4 v Ústí znamenala již třetí utkání bez bodového přilepšení v řadě. V té chvíli sice Dukla ještě svírala čtvrtou pozici, ale čelo ligy už dávno nasadio k trháku a naopak zle začala dotírat na Jihlavské hned čtveřice klubů. Na pomyslné dno si hrábla Dukla mezi 18. a 25. kolem, to když se v osmi utkáních musela celkem pětkrát sklonit před svým soupeřem. Čest si Jihlavští dokázali jakžtakž udržet před domácími tribunami, kde se jim podařilo skolit Beroun, Hradec Králové a Kadaň, avšak mimo stánek na Vysočině se jihlavské ostří tupilo o sto šest. Dukla spadla takřka na chvost postupové osmičky a jen lepší skóre ji drželo před dotírající Olomoucí.
Svítat nad nejslavnějším klubem české historie začalo ve chvíli, když liga přecházela do své druhé půle. Jihlava třikrát po sobě na domácím stadionu nezaváhala, nejhůře pak doplatil na znovuzrození Dukly šestigólovým rancem Jindřichův Hradec. Poslední zápas ztratila Jihlava v Olomouci během dvou minut a právě Hanákům musela Dukla přepustit průběžnou čtvrtou figuru.

Opory týmu

Mezi tyčemi jihlavské svatyně si drží monopol Jaroslav Suchan, jenž pouze jednou a to ještě vinou zdravotních peripetií musel uvolnit svou pozici náhradníkovi Petru Kotlíkovi. Suchan si také hned za chomutovským kouzelníkem Horčičkou lebedí s druhým nejvyšším počtem vychytaných shut-outů, když pětkrát nedovolil soupeřovým forvardům napnout síť za svými zády.
Nejlepší spojkou mezi defenzivou a útočnými řadami je zatím Pavel Staněk (3+8), hned v závěsu se schovává Rostislav Malena (3+6). Na druhé straně má statistku +/- pod kontrolou Jiří Dobrovolný (1+6, +4), který si své odehrál mimo jiné i v Plzni, Berouně či finském Hermes Kokkola.
Roli tahouna jihlavské ofenzivy zastává skvělým způsobem Oldřich Bakus (12+18), nyní třetí muž kanadského bodování 1. ligy. Špatně si nevede ani Daniel Hodek (8+15) a trojlístek útočných dravců Dukly doplňuje Ladislav Rytnauer (11+1).

Vzájemné zápasy

2003-2004
Ústí - Jihlava 5:2 report
Jihlava - Ústí 6:3 report
2005-2006
Jihlava - Ústí 1:3 report
Ústí - Jihlava 4:1 report, preview

Předpokládané sestavy

Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Malena, Duben, Staněk, Dobrovolný, Pospíšil, Rýgl - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Havel, Fiedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Blanár, Altrichter, Polák.

Ústí n./L.: Zikmund - Kudrna Jan, Klobouček, Pavlas, Drábek, Grof, Vála, Zápotočný - Fink, Pazourek, Antoš - Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Sýkora, Klimt - Červenka, Kuchler, Jech - Kloz.

Ostatní zápasy 30. kola

Ostrava - Beroun
Třebíč - Hradec Králové
Prostějov - Kometa
Mladá Boleslav - Havířov
Chomutov - Olomouc
Jindřichův Hradec - Kadaň

 
 
Aktuálně na webu

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

Miroslav Mach: Příprava probíhá dle plánu

Ú s t í n/L. - Trenéři A týmu jsou s probíhající přípravou spokojeni, litují odložených utkání s... Celý článek

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv