Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva
14.06.2021 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Jiří Pelc

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a zkušený třiatřicetiletý brankář Lukáš Cikánek. Odchovanec kladenského hokeje byl v loňské sezoně bez profesionálního angažmá a živil se jako malíř pokojů. Nyní má šanci ve Slovanu o restart, už tak hodně bohaté hokejové kariéry.

Lukáši, vítejte ve Slovanu, jak vznikl Váš přestup do Slovanu, kdo Vás případně oslovil?

Volal mi pan Mach, asi před měsícem, jestli mám ještě chuť se vrátit k hokeji. Dal mi čas, potom mi volal asi po 14 dnech, jak to vidím. Řekl jsem, že chuť mám a potom, už to bylo jen o domluvě, která byla hodně férová a myslím, že jak klub, tak já jsme spokojený a to je důležité.

Co od angažmá ve Slovanu očekáváte, s jakými přicházíte cíli?

Hlavně doufám, že se do toho co nejdřív dostanu. Abych byl platný týmu a povedla se sezóna. Já v to věřím, kdybych tomu nevěřil, tak zůstanu už normálně v práci. 

Pokud vím, tak jste rok a půl byl bez profesionálního angažmá. Udržoval jste v kondici, chodil na led? Případně co bylo Vaší náplní po tuto dobu?

Na led jsem chodil párkrát, jen jako trenér dětí. Ale kvůli práci jsem to vůbec nestíhal. Párkrát jsem si byl zaběhat, ale nic velkého to nebylo. Prostě, když je člověk od rána na štaflích, tak je rád že přijde domů a lehne si, ale že bych se jen válel, to určitě ne.

Ve Slovanu se potkáte v brankářské dvojici s Petrem Hamalčíkem. Znáte se, respektive víte o sobě?

S Petrem Hamalčíkem se osobně asi neznám. Já hokej po konci na Kladně moc nesledoval, ale o něm jsem slyšel. Je to mladý a talentovaný brankář. Já věřím, že se bude jen zlepšovat .

Slovan má tradičně v kádru mnoho hráčů, kteří prošli Vaším mateřským Kladnem. S aklimatizací v týmu tedy nejspíše nebude problém?

Přesně tak. Znám tam plno lidí, jak z řady hráčů, tak z vedení klubu. Přece jenom jsem nějakou sezonu odchytal, takže neznám jen kluky z Kladna, ale i ty proti kterým jsem chytal .

Otázka na závěr, jak se na sezonu těšíte a jaký je Váš týmový cíl pro nadcházející sezonu?

Já se těším, bude to po té pauze pro mě velká výzva, ale jak už jsem říkal, věřím že to půjde a sezóna bude co nejdelší. To si určitě přejeme všichni, jak hráči, vedení klubu, tak fanoušci, protože minulá sezona nebyla pro žádného fanouška vůbec dobrá.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv