OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
PREVIEW: Předkolo play-off je tady! Začíná se na vsetínském Lapači
10.03.2021 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Patrik Žák

PREVIEW: Předkolo play-off je tady! Začíná se na vsetínském Lapači

Ústí nad Labem - Fanoušci Slovanu se dočkali! Po čtyřech letech opět dokázali ústečtí hokejisté projít do vyřazovacích bojů Chance ligy. Až poslední kolo určilo, že soupeřem Slovanu bude šestinásobný český mistr, a to tým VHK ROBE Vsetín, který se umístil po základní části na pátém místě. S tímto soupeřem jsme se naposledy potkali ve vyřazovacích bojích před patnácti lety, a to v barážové bitvě. Série hraná na tři vítězná utkání startuje dvěma zápasy na vsetínském Lapači. A to již tento čtvrtek a pátek od 17:30.

HC Slovan Ústí nad Labem

Po infarktovém dramatu v předposledním kole s Havířovem veděl ústecký Slovan, že ochutná příchuť předkola play-off. Jsou to čtyři roky co hokejisté Slovanu naskočili naposledy do play-off první hokejové ligy. Tenkrát nestačili na Rytíře a padli v nejkratším možném termínu. Je to však jen o rok déle co Slovan právě přes favorizované Rytíře naposledy slavil postup ve vyřazovacích bojích play-off, a to až do semifinále. U obou zmíněných sérií byl na lavičce Slovanu trenér Miroslav Mach, jenž vede tým Slovanu i do bojů se Vsetínem v aktuální sezoně.

Právě Miroslav Mach společně se svými asistenty Jaroslavem Roubíkem a Jiřím Mertou dokázali poskládat a hlavně dovést tým do vysněného cíle, tedy předkola play-off. Slovan nakonec obsadil po základní části poslední možnou místenku, která zajišťovala účast v předkole play-off, tedy 12. místo. Tým Slovanu táhla zkušená formace ve složení Jiří Severa - Daniel Vrdlovec - Michal Trávníček. Právě největší osobnost týmu, kapitán Michal Trávníček vyhrál s jednatřiceti body bodování týmu. Oba jeho parťáci z formace se poté vešli do první čtverky bodování Slovanu. A právě tato formace by měla hrát velkou roli i v sérii s Valachy.

O co se v sérii se Vsetínem budou chtít opřít trenéři, je zajisté i post brankáře. Petr Hamalčík zažil letos svou nejúspěšnější sezonu v kariéře a velkou měrou se podílel na postupu do předkola. Základní část zakončil se skvělým procentuálním průměrem zásahů - 91,23%.

VHK ROBE Vsetín

Valaši vstupovali do sezóny s velkými ambicemi, nicméně ty se nedařilo po většinu základní části naplňovat. Vsetín tak angažoval devět kol před koncem základní části do svého realizačního týmu Romana Stantiena, který si mimochodem pamatuje jako hráč patnáct let starou barážovou sérii mezi Vsetínem a Ústím. Po příchodu Romana Stantiena nabrali Valaši slušné tempo a vyhráli do konce základní části osm z devíti utkání. To je nakonec posunulo na 5. místo po základní části.

Roman Stantien má společně s Janem Srdínkem a Lubošem Jenáčkem k dispozici velmi vyrovnaný kádr. De facto bez velkých individualit, ale Vsetín jako již tradičně sazí na týmový duch, který bývá jeho velkou zbraní. Bodování týmu vyhrál s dvaatřiceti body Antonín Pechanec. Z kádru Vsetína je však také potřeba zmínit bývalého obránce Slovanu Ondřeje Smetanu, který se na Valašsku výrazně prosadil a nastupoval pravidelně v první obranné dvojici. Nesmíme také zapomenout na jediného aktivního plejera v kádru Vsetína, který prožil zlatou vsetínskou éru, a tím je nejzkušenější hráč týmu Radim Kucharczyk. Tento jedenačtyřicetiletý útočník je stále velmi platným článkem zeleno-žluté mozaiky.

Na co se můžou ogaři spolehnout je jednoznačně brankoviště. Tam má Vsetín nejvyrovnanější dvojici Chance ligy. David Gába je dokonce s úspěšností zásahů 92,20% nejlepším brankářem soutěže. Celou základní část mu navíc sekundoval mladý odchovanec Vsetína Jakub Málek, který zakončil základní část s úspěšností 91,20%.

Jízdní řád série Vsetín vs. Ústí

Statistické okénko

Vzájemná bilance

Letošní série předkola play-off Chance ligy bude svým způsobem vzpomínkou na 15 let starou a poslední sérii těchto dvou soupeřů. Tehdy se snažil dostat Slovan do Extraligy, na místo zachraňujícího se Vsetína. V tehdejší baráži slavil však Vsetín, když vyhrál 4:2 na zápasy. Od té doby se Slovan utkal se Vsetínem celkem ve dvanácti střetnutí. Ústečtí se radovali z výhry pouze dvakrát. Vsetín opanoval zbylých deset utkání. Na vsetínském Lapači Slovan čeká na výhru právě od již zmíněné baráže 2006.

Vzájemné zápasy Chance ligy 2020/2021

15. kolo: 05.12.2020 Slovan Ústí n.L. - Vsetín 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0.)
Branky a nahrávky: 17. J. Drtina (Š. Havránek, Matějček), 23. Vrdlovec, 62. Severa (J. Drtina) – 8. Půček (J. Kloz, Kucharczyk), 58. Machač (Babka, Smetana).

32. kolo: 03.03.2021 Vsetín - Slovan Ústí n.L. 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Berger (Ondračka, A. Zeman).

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv