OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
PREVIEW: Derby severočeských S je tu, Stadion vs. Slovan
07.03.2021 | Jan Koudelka
Autor fotografie: Sporty Ústí

PREVIEW: Derby severočeských S je tu, Stadion vs. Slovan

Ú s t í n/L. – V rámci posledního kola Chance ligy zajíždí Ústí na led rivala z Litoměřic. Slovan si v posledním hektickém utkání zajistil postup do předkola play off, může ovšem pohlížet na posun v tabulce na jedenácté místo. Naopak Litoměřice přišly o naději postupu přímo do čtvrtfinále play off, bojují tak o co nejlepší postavení v ligové tabulce. Není vůbec vyloučeno, že na sebe tyto dva týmy narazí i právě v předkole. Utkání startuje ve středu 8. března v 17:00.

Momentální forma

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice doposud získaly padesát devět bodů a drží se na šestém místě, stejný počet bodů má ovšem i Poruba a Vsetín. Stadion tedy skončí na pátém, šestém, nebo sedmém místě. Všechny tyto pozice ale zajišťují výhodu zahájení série předkola play off na domácím ledě. Litoměřice mají také velmi dobrou momentální formu, z posledních pěti utkání prohrály pouze na ledě Jihlavy. Co se kanadského bodování týče, útočníci Stadionu vévodí celé ligové tabulce. Jak první Matěj Beran, tak i druhý Patrik Miškář se mohou pyšnit úctyhodnou statistikou se ziskem 50 (16+34), potažmo 46 (19+27) kanadských bodů.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký tým si v minulém utkání vysloužil touženou pozvánku do předkola play off, když minutu před koncem dokonal obrat proti Havířovu Daniel Vrdlovec. Slovan se tak s aktuálním ziskem pětačtyřiceti bodů umístí na nejhůř dvanáctém místě, mohl by ovšem pomýšlet na jedenáctou příčku, kterou momentálně hájí Prostějov. To by ale muselo Ústí zlepšit bilanci venkovních zápasů, které jim letos moc nevychází. Na čele kanadského bodování Slovanu je stále Michal Trávníček, který už se přehoupl přes hranici třiceti kanadských bodů: 31 (13+18).

Statistické okénko

Poslední odehrané utkání Litoměřic

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Stadion Litoměřice - 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Strnad (Křepelka, Šafařovský), 34. Šafařovský (Strnad, Aubrecht) - 3. M. Beran (Miškář, Procházka), 5. T. Svoboda (Baláž, Konečný), 16. Procházka (M. Beran, Miškář), 46. T. Svoboda (Válek, Jícha), 59. Válek (Procházka, Výtisk). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Podrazil, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:40. Diváci: 0. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

HC Benátky nad Jizerou: Král – Böhm, Štibingr, Aubrecht, Bieniek, Hampl, Kovář – Jiruš, Čederle, Pabiška – Wiencek, Jansa, Daniel Svoboda I – Strnad, Šafařovský, Křepelka – Kollert, Putz, Had.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Výtisk, Baláž, Háva, J. Holý, Jebavý, Černohorský, Tomek – M. Beran, Miškář, Procházka – Válek, Jícha, T. Svoboda – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Jánský.

Poslední odehrané utkání Slovanu

HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov - 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Severa (Tůma, Trávníček), 44. Protasenja (Klikorka, G. Szturc) – 22. Doktor (O. Procházka, Bořuta), 23. Doktor (O. Procházka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Coubal, Belko. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Moravec, Vala, M. Voženílek – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, G. Szturc, O. Bláha – Costa, Matějček, Grim – Furch, Protasenja, D. Sklenář.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Rašner, Chroboček, Bořuta, Kachyňa, R. Havel, Mrowiec, Ševěček – R. Szturc, Prokeš, Rudovský – O. Procházka, F. Seman, Doktor – Cihlář, Maruna, Mrva – Becher, Petriska, Horváth.

Poslední vzájemná utkání

23.09.2020 – Slovan vs. Litoměřice – 5:4pp
04.12.2019 – Slovan vs. Litoměřice - 4:2
16.10.2019 – Litoměřice vs. Slovan - 6:3
20.08.2019 – Slovan vs. Litoměřice – 1:4
06.08.2019 – Litoměřice vs. Slovan - 8:2

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv