Ú s t í n/L. - Slovan prolomil sérii proher z venkovních zápasů, když porazil Kadaň. Svůj podíl na tom měl jistě i třiadvacetiletý bek Štěpán Havránek, který vsítil první branku Slovanu. Jak hodnotí tlak, který působí na tým před koncem základní části a jak zhodnotil zápasy s Kadaní a Kolínem?

Štěpáne, gratuluji k vítězství. Byly to povinné tři body z pohledu boje o play off??
Děkujeme, určitě to pro nás jsou důležité body pokud pomýšlíme na play off.

Jak velký je na tým tlak, když je v takových utkáních favoritem?
Tak tlak je velký, ale snažíme se zůstat hlavami v zápase, potvrdit roli favoritů a zvítězit.

Vstřelil jste hned v první minutě první branku utkání, jak byste nám tuto akci popsal?
Hra se přelila na jednu stranu kluziště a mně se otevřel prostor po mantinelu, kde mě krásně našel Tráva (Michal Trávníček pozn. redakce) a byl jsem v podstatě sám před brankářem a jsem rád, že jsem šanci proměnil.

Gól jste stihl i v minulém utkání, byla to branka na 3:2, po které ovšem stihl soupeř ještě vyrovnat. Jak jste utkání viděl Vy?
Za mě to byla škoda. Šance jsme měli, bohužel jsme nepřidali další branky a pak jsme nezvládli nájezdy.

Jestli se nepletu, několik slibných příležitostí jste měl proti Kolínu i v první třetině, sedlo Vám toto utkání?
Nevím, jestli zrovna sedlo, ale někdy se připletu do dobré pozice (smích).

Nyní vás čeká náročný víkend, nejprve souboj se Sokolovem, v neděli s Kladnem. Jak se na takový program připravit?
Myslím, že jsme připraveni dobře. Když budeme plnit, co nám trenéři říkají, tak věřím v úspěch týmu.

Ještě v loni jste byl hráčem Vrchlabí. To si dnes vyšláplo právě na Kladno a drží se stále velmi vysoko. Sledujete výsledky svých bývalých spoluhráčů?
Tak nemůžu říct, že úplně sleduji, ale výsledky se ke mně dostanou. Klukům se kterými jsem hrál loni 2. ligu to přeji.

Na čem je ještě potřeba zapracovat v boji o předkolo play off??
Jak už jsem avizoval, musíme plnit přesně to, co nám říkají trenéři. Hrát v obraně jednoduše a věřím, že to společně urveme.